Przepustka do raju

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Branta
978-83-61668-23-7
darek

Czy uzależnienie od seksu może być tak samo silne jak uzależnienie od narkotyków? Jeśli tak, to czy można z tego wyjść, nie robiąc wokół siebie zbyt dużych spustoszeń? Trudne pytanie, ale jeszcze trudniejsze odpowiedzi. Dorota Rogulska, studentka medycyny, znalazła się w poważnych tarapatach. Zdaje sobie sprawę, że w rozwiązaniu problemów może jej pomóc własny spryt i zniewalająca uroda. Ten...

Trudne pytanie, ale jeszcze trudniejsze odpowiedzi. Dorota Rogulska, studentka medycyny, znalazła się w poważnych tarapatach. Zdaje sobie sprawę, że w rozwiązaniu problemów może jej pomóc własny spryt i zniewalająca uroda. Ten ostatni atut staje się haczykiem, na który łapie cenionego chirurga Huberta Dębskiego i nawiązuje z nim romans, nie mając najmniejszego pojęcia, jak mroczne tajemnice skrywa jego osoba.

Jula | 2012-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Książka "Przepustka do raju" - pierwsza powieść Dariusza Kaźmierczaka przeczytana przeze mnie - jest w mojej ocenie świetnym thrillerem medycznym, przedstawiającym przerażający obraz polskiej służby zdrowia (łapownictwo, handel ludzkimi organami, rozpasanie seksualne, brak zasad moralnych, "pomoc" w odejściu z tego świata...). Aż strach iść do lekarza, nie wspominając już o pobycie w szpitalu!
Pikanterii i szczególnej wymowy dodaje fakt, że autor zna środowisko lekarskie z autopsji, bo sam jest czynnym, praktykującym lekarzem (przez wiele lat pracował w szpitalu, przychodni i pogotowiu ratunkowym; jest pediatrą).
Powieść jest o tym, jak wybujałe ambicje, nieprzemyślane, pochopne decyzje, chorobliwe uzależnienie od seksu (seksoholizm) - mogą zrujnować szczęśliwe życie rodzinne i błyskotliwą karierę zawodową, powodując - na zasadzie „efektu motyla” - coraz więcej zdarzeń, wykraczających poza granice prawa.
Szczerze polecam; mam zamiar sięgnąć po pozostałe dwie powieści Każmierczaka.

FashionVictim | 2015-09-24

Splot wydarzeń jak w tanim, amerykańskim filmie, a przede wszystkim średnio napisana.

aniasz1977 | 2012-08-27

Wspaniała , szkoda było mi ją kończyć . Brakowało mi tylko wzmianki na koniec co z Dorotą .

dabcia7 | 2011-06-08

świetna