Daszeńka czyli Żywot szczeniaka

Dášeňka čili Život štěněte
978-83-1009308-0
Daszeńka, Żywot, szczeniaka
Natalia

"Gdy przyszedł na świat, był nieokreślonym białym czymś mieszczącym się w dłoni. Tylko para czarnych uszu pozwalała stiwerdzić, że to pies. Ponieważ był suką, postanowiłem nazwać ją Daszeńka". W ten sposób autor książki, Karel Capek, opisał narodziny najsympatyczniejszego psiaka, a mianowicie Daszeńki. Książka ta była w całości stworzona przez autora. Znalazły się w niej rysunki, zdjęcia a...

W ten sposób autor książki, Karel Capek, opisał narodziny najsympatyczniejszego psiaka, a mianowicie Daszeńki. Książka ta była w całości stworzona przez autora. Znalazły się w niej rysunki, zdjęcia a nawet psie bajki wykonane wyłącznie przez autora książki.

Czemu nie trafiłam na tę książkę, będąc dzieckiem... Teraz czytałam oryginał i gęba mi się sama śmiała. Jakbym widziała swoje psy. Gorąco polecam! Dla dzieci idealna lektura.
Dłuższa recenzja tutaj: --> http://czechozydek.wordpress.com/2013/08/10/karel-capek-dasenka-cili-zivot-stenete/

adah | 2010-12-23

moje dzieciństwo :)

| 2015-06-03
Przeczytana: czerwiec 1994

Książkę otrzymałam od mojej chrzestnej, jako pamiątkę z lat jej dzieciństwa. Czytałam ze wzruszeniem i ciekawością.

Bardzo żałuję, że gdzieś mi zaginęła :/

Kamiookami | 2016-10-15
annaroza | 2016-09-07