Zwariowana łódka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Boat Who Wouldn't Float
jacht, przygoda
Pistacia

Co począć, kiedy wymarzony jacht nie chce przestać być wiecznie cieknącą, nieposłuszną łajbą, a daleka podróż na egzotyczne wyspy zamienia się w pełną utrapień żeglugę wzdłuż rodzinnych brzegów? Na to pytanie Farley Mowat - nieuleczalny poszukiwacz przygód i znakomity gawędziarz - odpowiada z właściwą sobie pogodą ducha i poczuciem humoru.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

żabot | 2013-04-19
Przeczytana: 2011 rok

Mowat to genialny opowiadacz. Niezależnie czy opowiada o swoich przygodach, czy o poważnych sprawach. Nie często się przytrafia tak lekkie i tak fascynujące pióro. Dawno nie czytałem książki, gdzie co kilka stron powstrzymywałem się od wybuchu śmiechu (czytałem raczej w miejscach publicznych).
Nigdy bym nie przypuszczał, że książka zasadniczo o żegludze może być tak pochłaniająca. Może dlatego, że w tym przypadku wiekszość żeglugi... odbywa się na lądzie :-))

frotka | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ta książka jest o tym jak Farley Mowat kupuje starą łódź na Nowej Funlandii. Łódź ma swój charakterek i często przecieka i nie chce opuścić swojego rodzinnego wybrzeża.
To co lubię w autobiograficznych opowieściach Mowata to lekki styl, dużo dystansu do siebie i mnóstwo dobrego humoru. Zawsze jego ksiażki poprawiają mi nastrój.
Ciekawie też pisze o samej Nowej Funlandii i jej mieszkańcach - szorstkich i przyjaznych zarazem.
Lubię kanadyjskie klimaty i lubię Farleya Mowata więc nie mogę nie polecać tej książki.
Szkoda, że tak mało jego książek zostało przetłumaczonych na język polski.

dystans | 2012-10-16
Przeczytana: 09 kwietnia 1991

Barwna i pełna humoru opowieść ignoranta, poszukującego jachtu do pływania a kupującego starą łódź rybacką do adaptacji. Łódź mimo licznych napraw i przeróbek, ciągle nabiera wody i tonie. Opisy tych przygód w takim nasileniu są nieprawdopodobne. Wreszcie autor po generalnej naprawie płynie z portu macierzystego na Nowej Funlandii na EXPO 67 do Montrealu. Łódź i tak nabiera wody i staje się atrakcją prasy i lokalnych mediów. Na nabrzeżu witają ich tłumy.
Świetna książka na deszczowy wieczór przy ciepłym piecu:).

Gwenhwyfar | 2015-04-29

Kolejna wyśmienita książka Farleya Mowata - opisująca przybrzeżną podróż zdezelowaną łódką wzdłuż brzegów Nowej Fundlandii, zamiast wymarzonego rejsu super jachtem po oceanach. Pierwszorzędnie napisana, pełna rewelacyjnego humoru (uwaga podczas czytania mogą pojawiać się niespodziewane wybuchy śmiechu). Gorąco polecam!!!!

Andrzej2020 | 2016-11-29

Żeglarstwo jest świetnym sposobem na wydawanie pieniędzy po to, aby było niewygodnie, nieprzyjemnie i niebezpiecznie. Ktoś napisał, że zamiast żeglować, można stać nocą pod zimnym prysznicem i drzeć banknoty.

Ale Mowat potrafił opisać to z taką dozą humoru....

Kasia | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013