Biografia Agathy Christie

Agatha Christie - A Biography
83-7255-823-X
Agatha Christie
Pistacia

Autorka książki prześledziła sumiennie dokumenty rodzinne, listy prywatne oraz korespondencję z wydawcami i wydobyła setki szczegółów dotyczących życia prywatnego Agathy Christie, a także źródeł pomysłów na jej książki. Przeprowadziła też wiele rozmów z krewnymi pisarki i ludźmi, którzy znali ją osobiście, dzięki czemu biografia jest wiarygodna, a ponadto okraszona zabawnymi anegdotami Barwne,...

Barwne, bogate i do ostatnich dni twórcze życie „królowej kryminału”, ujęte w tak solidne ramy, gwarantuje ciekawą i wartościową, a przy tym rzetelną lekturę

[opis wydawcy]

Literalny | 2015-08-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2015

Agatha Christie to autorka, która interesuje mnie od dawna. Przyznaję, nie znam wielu jej książek, ale cały czas nad tym pracuję. Kiedy natknęłam się na jej biografię, nie wahałam się ani chwili. Czy warto poznać książkę traktującą o życiu tak słynnej autorki?

Zaczyna się, oczywiście, od początku. Poznajemy małą Agathę i jej rodzeństwo.Zagłębiamy się w stosunki rodzinne. Autorka miała dobry kontakt z siostrą, z bratem niekoniecznie. Szczególnie ważną osobą w jej życiu była matka. Bardzo się o nią martwiła, do tego stopnia, że spała w jej pobliżu obawiając się, że rodzicielka przestanie oddychać.

Życie Agathy Christie toczy się raczej jak życie każdego zwykłego człowieka. Miłość, dziecko, rodzina. Problemy finansowe, pech, popsute sprzęty. W tej codzienności przeplata się literatura. Agatha zaczyna swoją przygodę z pisaniem. Pomysły na książki biorą się znikąd, uderzają w nią nagle, niespodziewanie. Udało mi się poczytać o wielu tytułach, o tym jak powstawały, jak pierwotnie miał...

Dotka76 | 2011-01-01
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2006

Porządnie napisana biografia o raczej zwyczajnym życiu niezwyczajnej kobiety.

Ania | 2016-07-11
Herakliusz | 2016-06-15