Kate jaką pamiętam

Kate Remembered
83-7391-631-8
Katherine, Hepburn, aktorka, film, biografia
alex2586

"Jestem fascynująca bez końca!" - wyznała autorowi Katharine Hepburn, gdy zapytał ją, ile czasu przeznaczyła na wywiad. Miały być dwa dni, z których zrobiło się... dwadzieścia lat niezwykłych rozmów i przyjaźni, zakończonej dopiero śmiercią aktorki w 2003 roku. Niezwykła, bardzo osobista książka opowiada o jej długim i barwnym życiu, zdumiewającej karierze i ludziach, których kochała, od Howarda Hughesa po Spencera Tracy, z którym przeżyła wiele pięknych i trudnych lat. Katharine Hepburn zastrzegła, że książka może zostać opublikowana dopiero po jej śmierci.

Grażyna | 2012-02-20

Uwielbiam, nie mogłam nie przeczytać, jak tylko znalazłam w bibliotece,ogromna siła wewnętrzna sprawiła, że grała prawie do końca życia zachowując urok i klasę. Kilka pięknych zdjęć to dodatkowy atut książki.

inkaust | 2013-08-18
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Jest to ciekawa biografia napisana przez przyjaciela Kate Hepburn, który poznał ją dopiero w latach 80tych. Nie jest to bynajmniej wada, bo poznajemy Kate Hepburn już z pewnej perspektywy, kiedy ma już dalej swoje lata, ale dalej jest aktywna jak przez całe swoje życie. Poznajemy także jej trudny związek ze Spencerem Tracym z jej perspektywy. Nie da się zaprzeczyć, że Kate Hepburn była interesującą osobą, niestety w Polsce jest nieco zapomniana, dlatego warto przeczytać jej biografię i polecić ją innym.

-kropka | 2011-07-28
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2011

Całkiem przyjemna proza biograficzna, zmyślnie skonstruowana opowieść - miło się czytało, jako źródło wiedzy i przyczyna relaksu - godna polecenia.

Nobliszka | 2016-04-15
syla | 2016-01-07