W królewskiej służbie

A Royal Duty
83-89656-02-7
księżna Diana
alex2586

Wspomnienia kamerdynera księżnej Diany. Służący rodzinie królewskiej przez dwadzieścia jeden lat Paul Burrell odsłania prywatne życie księżnej Walii. W roku 1997 królowa przyznała Burrellowi Royal Victorian Medal w nagrodę za wierną służbę księżnej Dianie.

Czytelniczka | 2014-05-21

Wspaniała książka opisująca sposób funkcjonowania monarchii brytyjskiej, a szczególnie zwracająca uwagę na historię Diany Spencer-młodej dziewczyny, która wkracza w świat pełen ukłonów i ścisłych zasad. Wszystko to opisane jest z punktu widzenia kamerdynera, który najpierw służył Królowej zaś następnie księżnej Dianie. Kamerdyner stał się przyjacielem i powiernikiem sekretów oraz myśli. Autor opisuje życie Diany od momentu ślubu do tragicznej śmierci. Towarzyszył on Królowej Ludzkich Serc w walce z codziennymi troskami, pocieszał oraz podróżował po całym świecie z misjami charytatywnymi. Książka opisuje życie księżnej z punktu widzenia jej najbliższego otoczenia. Powieść ta jest niesamowicie interesująca. Polecam ją gorąco wszystkim wielbicielom Diany.

SwedishPrincesses | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Świetna książka, chociaż lepiej czytało mi się "Tacy byliśmy" Paula Burrella, to pochłonęłam ją równie szybko. Czytając opisy pracującej księżnej, oglądającej filmy, grającej na fortepianie, czy stojącej na szczycie schodów w nowej sukience pytając, "jak ci się podoba?", oczami wyobraźni mimowolnie widzi się Dianę w tych sytuacjach i wielu, wielu innych. Książka rysuje obraz księżnej w oczach osoby, która znała ją znakomicie. Może i nie ujawnia jakiś szczególnych, zadziwiających faktów z jej życia. Ale czy to jest wada? Czytając opisy codziennych sytuacji, codziennego życia na, których właściwie opiera się książka, możemy zobaczyć jaka Diana była na co dzień. A nie podawanie sekretów księżnej uważam po prostu za poszanowanie jej pamięci. Poza tym pojawia się wiele mniej lub w ogóle nieznanych faktów jak stan psychiczny Diany i jej zainteresowanie astrologią i innymi. Nie jest to przede wszystkim sucha biografia przedstawiająca od deski do deski, chronologicznie wydarzenia z życia...

Emerald | 2015-02-07
Na półkach: Biblioteka, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2015

Ta książka sprawiła mi zawód. Nie oczekiwałam wielkich sensacji i ujawnienia tajemnic z życia Diany, tylko dyskretnego zaglądnięcia za kulisy. Co prawda opisane zostało w głównej mierze prywatne życie księżnej, ale sam sposób prowadzenia tej opowieści był przejmująco nudny. Nie poczułam sympatii do narratora.

glamcoco | 2016-10-03
Na półkach: Przeczytane, Biografia