Krwawe igrzyska

Blood Game
Rzym
horror
Pistacia

Rzym, I wiek. Rakoczy Sanct’ Germain Franciskus – bo tak teraz nazywa się główny bohater cyklu – znakomicie odnajduje się w niebezpiecznych czasach panowania Nerona, choć z wielką niechęcią, a nawet obrzydzeniem podchodzi do tego, co się dzieje w cesarstwie. Świat krwawych igrzysk, intryg politycznych, spisków i zwykłej podłości nie jest jego światem. Tym chętniej udziela pomocy należącej do elity Acji Oliwii Klemens, ale wiele będzie się musiało wydarzyć, by mógł bezpiecznie wziąć ją w ramiona.

[opis wydawcy]

| 2010-12-21

Po książkę autorstwa Chelsea Quinn Yarbro sięgnęłam przez czysty przypadek. Co prawda lubię od czasu do czasu sięgnąć po literaturę opowiadającą o wampirach, jednak pojawiający się w całości powieści Rzym - do tej pory - sukcesywnie zniechęcał mnie do zagłębienia się w lekturze stworzonej przez jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Po kilku miesiącach uważanego przyglądania się tej pozycji na sklepowej półce postanowiłam się przemóc i w ostatnich dniach udało mi się zapoznać z treścią tej zagadkowej pozycji literackiej.

"Krwawe igrzyska" opowiadają nam losy wyjątkowo starego wampira i doświadczonego wampira, który podczas trwania fabuły książki przebywa w Rzymie z okresu I wieku naszej ery. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że główny bohater okazał się być strasznie wrażliwą postacią. Mężczyzna obserwuje wszystko to co dzieje się wokół niego z wyraźną wrogością i zniesmaczeniem. W pewnym momencie zakochuje się nawet w maltretowanej przez męża arystokratce, która...

Krysztyna | 2013-07-10
Przeczytana: 19 czerwca 2010

Chelsea Quinn Yarbro pozostaje moją ulubioną autorką powieści o wampirach, tuż obok Anne Rice.
Czytając "Krwawe igrzyska" miałam wiele skojarzeń z "Qou vadis" Sienkiewicza, jednak ta powieść jest o niebo lepsza. Hrabia Saint-Germain jak zwykle będzie musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu zanim spokojnie położy się na swojej skrzyni z ojczystą ziemią, aby odpocząć.
Autorka osadziła fabułę w jednym z moich ulubionych okresów historycznych - starożytności, co jest dla mnie kolejnym wielkim plusem obok świetnych kreacji bohaterów. Rakoczy nawiązuje znajomość nie tylko z cesarzem, Neronem, lecz także m.in. z tak znaną postacią, jak Petroniusz (i tu skojarzyło mi się z "Quo vadis"). W tym tomie przygód hrabiego dowiemy się wreszcie, jak doszło do spotkania głównego bohatera z jego sługą - Rogerem (jego imię uległo tutaj zmianie, ale dla mnie zawsze pozostanie tym Rogerem z "Hotelu Transylvania") i jak poznał Ację Oliwię Klemens, jego wieloletnią przyjaciółkę.
W serii...

Jadwiga Zając | 2016-03-14

No wreszcie poznajemy Ację Oliwię Klemens :) Opowieści o hrabim Saint-Germain można czytać jako osobne powieści, nawet pomimo tego, że stanowią cykl - pomiędzy poszczególnymi tomami mija nie mniej niż 100 lat, więc każdy z nich stanowi osobną opowieść, która z racji efemeryczności wszystkich bohaterów prócz Saint-Germaina, musi zawierać się w całości w jednym tomie.
Jak już pisałam - Yarbro czytana dzisiaj przywraca wiarę w wampiry.

Sowa_książkowa | 2013-07-15

Choć modne ostatnio sagi o wampirach mnie nie pociągają, "Krwawe igrzyska" podobały mi się. W przeciwieństwie do popularnych wampirzych cyklów książka nie koncentruje się wokół wątku romansowego (choć taki się pojawia), lecz skupia się na specyfice przedstawionej epoki. Zatem wraz z bohaterami możemy odkrywać niebezpieczne czasy panowania Nerona. Książkę poprzedzają dwa inne tomy przygód Sanct' Germaina,a "Krwawe Igrzyska" zdecydowanie zachęciły mnie do zapoznania się z nimi.

Piciu | 2012-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2012

Od razu uprzedzam, że mogą pojawić się drobne spoilery.

Szczerze to spodziewałem się czegoś innego. Jest to dla mnie pierwsza styczność z serią o hrabim Sanct-Germain. Chyba za dużo naoglądałem się różnych seriali i filmów o wampirach i spodziewałem się, że te wampiry również będą potężne, szybkie, bezwzględne, będzie dużo walk i będzie można odczuć, że poruszamy temat wampirów.

W tej książce bycie wampirem to bardziej problem niż przywilej. Z ogromnej siły prawie w ogóle nie korzystają, żeby się nie ujawnić. Muszą mieć przy sobie ziemię z ojczystego kraju inaczej słabną. Mają problemy ze słońcem i wodą jeżeli nie mają przy sobie w/w ziemi.

Książka skupia się wokół Oliwii. Z jednej strony mamy jej męża, który pragnie władzy, a w domu wykorzystuje oraz torturuje żonę. Z drugiej strony jest Hrabia, który w pewnym sensie zakochuje się w Oliwii.

Odradzam to ludziom, którzy będą tu szukać akcji i walk jak w Underworld czy chociażby True Blood/Vampire Diaries. Książka ta skupia...

| 2012-06-28

Mogę byc nieobiektywna, ponieważ uwielbiam opowieści o wampirach :)

Mentula Ola_Lemiesz | 2017-02-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016