Pisane krwią

Writ in Blood
Saint-Germain, wampir, transylwania
horror
Ninon

Jest rok 1910. Mocarstwa Europy łączą więzy krwi władców, lecz dzielą sprzeczne ambicje i różne sojusze. Car Mikołaj II zleca mieszkającemu obecnie w Rosji hrabiemu Saint-Germain ściśle tajną misję dostarczenia propozycji pokojowej królowi Edwardowi VII i cesarzowi Wilhelmowi. Car nie ufa własnym ministrom i tylko w hrabim pokłada nadzieję na uratowanie pokoju. Misja Saint-Germaina...

Misja Saint-Germaina przyciąga uwagę niebezpiecznych wrogów, a szczególnie barona von Wolgasta, podstępnego producenta broni, któremu najmniej zależy na pokoju w Europie i który nie cofnie się przed niczym, by pozbyć się hrabiego. Całą intrygę obserwuje tajemniczy Sidney Reilly, legendarny brytyjski agent. A jeśli dodamy do tego płomienny romans hrabiego z młodą i bardzo niezależną malarką, otrzymujemy porywającą opowieścią, która oczaruje zarówno wiernych czytelników cyklu o Saint-Germainie, jak i tych, którzy sięgają do niego po raz pierwszy.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Po raz piąty mam zaszczyt spotkać się z naszym wspaniałym Hrabią wampirem - alchemikiem. Spora dawka historycznego tła, jak zwykle jest wspaniałym popisem pani Yarbro i ułatwia intrygi, które tak uprzykrzają życie naszemu bohaterowi. Sam Rakoczy (lub jak w tej wersji Ragoczy) nic nie stracił na swoim uroku, jest nadal tym samym olśniewającym dżentelmenem, lekko mrocznym i melancholijnym. Jeśli chodzi o innych bohaterów niniejszej pozycji, do gustu przypada pewna starsza miła dama. Jeśli chodzi o wybór "miłości" Saint-Germaina to jak zwykle lubi on niezależne kobiety..choć tym razem autorka chyba lekko przesadziła z charakterem tejże kobiety, i zamiast silnej, zmobilizowanej artystki dostajemy taką feministyczną histeryczkę. Ciężko jest powiedzieć cokolwiek więcej, ponieważ książka całościowo zasługuje na maksimum gwiazdek. Może warto zwrócić uwagę na dobry styl, który towarzyszy już od pierwszej części.
Polecam.

Raybella | 2013-08-31
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

To już jest moje kolejne spotkanie z hrabią-wampirem. Nie mniej fascynujące niż poprzednie. :)
Jednak! Niestety przyczepić muszę się do jednego elementu (ach, ta nasza cecha narodowa!). Mianowicie, moim zdaniem pisarka za dużą wagę przywiązała do poszerzenia wiedzy czytelnika. Wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałam (zwłaszcza, że nie jestem fanką tej części historii - akcja dzieje się na początku XX wieku), nie przeczę. Mimo to były momenty, kiedy chciałam przeskoczyć parę stron do przodu.
Autorka poświęciła znaczną uwagę „za kurtynowej” działalności państw (poznałam "tajniki" spiskowania, dyplomacji, handlu bronią), za co jej bardzo dziękuję, a jednocześnie pragnę dać jej w nos. Po prostu to powodowało rozwlekanie się fabuły.
Czasami nie wiedziałam, czy czytam książkę bardziej o wampirze, czy może o bohaterach tamtych czasów.
Jednakże polecam czytelnikom zapoznanie się z tą częścią sagi. :) Tylko zalecam sięgnięcie najpierw po inną część, chociażby „Hotel Transylvania”. By...

Już teraz wiem, że z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę. „Pisane krwią” mogę polecić każdemu fanatykowi historii, tajemniczych faktów i wydarzeń przeplatanych z masą zagadek. No i oczywiście każdemu fanowi wampiryzmu. Bezapelacyjnie. Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że przekona ona nawet najbardziej wybrednych, ale wiadomo są gusta i guściki. Dlatego też dalszą ocenę mogę pozostawić Wam samym i oczywiście czekać na Wasze wrażenia.

Kaga | 2012-10-10
Przeczytana: 10 października 2012

Nie lubię czasów sprzed I wojny światowej, opisu konfliktu na tle zbrojeń. U Pani Yarbro jednak, po kolejnej próbie przeczytania tej pozycji - udało się mi jednak przetrwać całość. Złe dobrego początki. Intryga zawiązana interesująco, choć sam finał... mało zaskakujący.
Jednak - nie ma co narzekać. Pani Yarbro jak zawsze, stworzyła kawał świetnej literatury, a hrabia Ragoczy znów odsłonił kilka ze swych sekretów.
Polecam, zdecydowanie - uprzedzam jednak, ze historia Wolgasta i jego apodyktycznych zapędów w kwestii produkcji zbrojeń... może nieco zniechęcić. Tyle ze spojlerów ;)
Jeśli ktoś chce poznać kolejne przygody hrabiego - niech koniecznie sięga po tą pozycję.

Aneta Lehmann | 2012-06-20
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Chelsea Yarbro przywraca wiarę w "wampirzą" literaturę. Na kartach jej powieści króluje pełna dobrego smaku atmosfera, jakiej pozbawione są najnowsze publikacje poświęcone tej tematyce. Hrabia Saint-Germain, wraz z bohaterami kultowych już powieści Anne Rice, jest przedstawicielem wymierającego (o ironio!) gatunku, który całkowicie odmienił nasze spojrzenie na krwiopijców. Tajemniczy i fascynujący nieumarły, świadomy ciążącej na nim odpowiedzialności – oto tradycja godna kontynuowania. Pozostaje nam żywić nadzieję, że literackie wampiry porzucą wkrótce kremy z filtrem i na powrót staną się "dziećmi ciemności".

ulka526 | 2017-05-13
Mentula Ola_Lemiesz | 2017-02-16