Pułapka

Tłumaczenie: Anna Kraśko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Freedom Trap
83-7245-231-8
pułapka desmond bagley
dona

Joseph Rearden bierze udział w kradzieży przesyłki z brylantami. Nazajutrz zostaje aresztowany, osądzony i skazany na dwadzieścia lat więzienia. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt tajemnicza organizacja. Proponuje pomoc w ucieczce. Brawurowa akcja udaje się. Ale Rearden zostaje więźniem swoich wybawicieli...
Powieść sfilmowana przez Johna Hustona z Paulem Newmanem w roli głównej.

Kolejny z autorów, z mojej "Listy Przebojów Lat Młodości" - Desmond Bagley. Jego książki to dla mnie ta sama liga, co Alistair MacLean; czyli Liga Mistrzów. Szczypta sensacji, kryminału, szpiegostwa, okraszona szybką akcją i fajnymi zakończeniami. Lubię co jakiś czas wracać do jego książek, a do "Pułapki" wracam najczęściej.

keyser_soze | 2015-10-11

Dawno, dawno temu, jak jeszcze miałem włosy na głowie, był czas, kiedy łykałem Bagleya jak młody pelikan. "Pułapka" była (obok "Na równoważni")jedną z jego lepszych powieści. Jakiś czas temu oglądałem sympatyczną adaptację z Paulem Newmanem, z lat 70-tych: "Człowiek MacKintosha".

babelg | 2013-11-25

Bardzo dobry kryminał szpiegowski trzymający do końca w napięciu.Typowe męskie czytadło. Polecam.

folky | 2013-02-26
Przeczytana: 16 maja 2011

Bardzo dobrze napisana. Podoba mi się.

ROB | 2017-01-18
Stealth | 2017-01-04