Odwet

Wydawnictwo: GiG
Spoilers
odwet bagley desmond
dona

Desmond Bagley to nazwisko gwarantujące, że książka jest na przyzwoitym poziomie. Niewątpliwie "Odwet" jest najlepszą książką tego autora. Akcja toczy się szybko i bynajmniej nie w stylu: od zera do bohatera. Opowieść zaczyna się dość niewinnie, jeśli można to tak ująć :). W mieszkaniu w biednej dzielnicy znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. To, co jest dla policji zaskakujące, to to, że...

Opowieść zaczyna się dość niewinnie, jeśli można to tak ująć :). W mieszkaniu w biednej dzielnicy znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. To, co jest dla policji zaskakujące, to to, że dziewczyna nie sprawia wcale wrażenia biednej. Markowe ciuchy i drogie kosmetyki nie pasują stanowczo do podartych pończoch i pustki w portfelu. Ale tu wcale nie chodzi o jakiś napad rabunkowy. By jednak nie zdradzać, o co chodzi naprawdę, powiem jedynie, że kilka osób się zdenerwowało i postanowiło zemścić na sprawcach jej śmierci. W grę wchodzą międzynarodowe rynki i setki milionów dolarów. Specjaliści od torped również są poszukiwani, tak jak i dziennikarze, lekarze i zawodowi mordercy i szulerzy. Co może powstać z połączenia umiejętności tak różnych ludzi? Naprawdę dobra akcja.

elhombre | 2011-01-14
Przeczytana: 1993 rok