Skarby MacKenzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim oraz ich przyjaciółmi na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Udają się nad Wielkie Jezioro Niedźwiedzie. Chcą oni odnaleźć skarby ukryte podczas wojny, a do których droga oznaczona została na mapie. Po drodze okazuje się, że nie tylko oni szukają ukrytego skarbu.

il. Stanisław Rozwadowski.

Galfryd | 2016-10-24
Na półkach: Popkultura PRL, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2016

"Skarby Mackenzie" to w zasadzie nie western, a powieść podróżniczo-przygodowa.
Doktor Jan i Karol Gordon (wraz ze znanym z poprzednich części cyklu Piotrem Carrem) wyruszają na najdalszą północ Kanady, hen aż pod krąg podbiegunowy, w poszukiwaniu, jakżeby inaczej, zaginionego skarbu.
Opis podróży jest fascynujący, trasa wiedzie przez do dziś dobrze niepoznane, tajemnicze ziemie Kanady północnej. Wątek fabularny,skarb i konkurencyjna wyprawa, wyraźnie pretekstowe i mało ciekawe, a już finałowe rozwiązanie konfliktu wręcz żenujące. Iście "grizzly ex machina".
Warto przeczytać nie dla akcji przygodowej, a dla zajmującego opisu podróży

Marek | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: grudzień 2013

Bardzo przyjemna powieść sensacyjna osadzona w nietypowej jak na western scenerii - nie na bezkresnej prerii na zachodzie USA, a solidnie na północy Kanady.

zyjemymarzeniami | 2014-08-12

mój tata zaprowadził mnie kiedyś na swoją półkę z książkami i pokazał Wernica. niesamowita seria westernów, którą wciąga od pierwszej strony.

Marcin K | 2013-03-02
Przeczytana: 13 marca 2013

Jak zwykle Wernic mnie zadowolił. Polecam!

Robert K-ski | 2016-11-14
Vim | 2016-09-24