Król Naftowy

83-85904-85-9
dziki zachod, indianie
Paweł

Inne wydania

Akcja powieści rozgrywa się na dzikim zachodzie. Biali osadnicy prowadzeni przez traperów wplątani w walkę pomiędzy dwoma szczepami indiańskimi, podejrzana transakcja sprzedaży tajemniczego pola naftowego, pustynni rabusie osaczeni w Arizonie przez wojsko, a nade wszystko Winnetou i Old Shatterhand.

Przeczytana: 2015 rok

Kocham. Po prostu uwielbiam. Old Shatterhand i Winnetou. Nic innego mi nie potrzeba. Kolejna dawka nowych przygód. Ale jeżeli mama tę książkę porównać do "Skarbu w Srebrnym Jeziorze" to nie była ona aż tak ciekawa i zaskakująca. Szkoda, że jest pisana w trzeciej osobie, bo te w pierwszej gdy narrator, to Old Shatterhand, są dużo lepsze i lepiej je zrozumieć. A po za tym, czy tylko ja uważam, że Winnetou jest w tych książkach stanowczo za mało?

Przeczytana: 19 listopada 2015

bond99 | 2013-06-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Pierwsza książka Karola Maya ,jaką przeczytałem .

Jest na prawdę wspaniała , choć niedoceniana na tle jego innych powieści o Dzikim Zachodzie .
Książkę przeczytałem prawie pół roku temu i nadal wiele z niej pamiętam .

Ciekawie przedstawiony Dziki Zachód , westmani i złoczyńcy oraz ich osobowość i przygody .
Książkę czyta się jednym tchem , zapominając o rzeczywistości .
Wartka akcja rozgrywa się w wielu miejscach .

Przy okazji można się też trochę dowiedzieć o Indianach i Dzikim Zachodzie :)

Dominika Karmowska | 2016-05-06

Książka, niestety podoba mi się średnio. Niektóre fragmenty po prostu mnie nudziły. Jeszcze do połowy czytałam wszystko, tak później co nudniejsze fragmenty omijałam.
Nie poleciłabym tej książki znajomym. Zdecydowanie za to, mogę polecić inne książki Karola May'a, np. Czarny Mustang.

Matys | 2016-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Kolejna część przygód wielkiego wodza Apaczów - Winnetou i Old Shaterhanda. Jak zwykle u Maya Bardzo wyraziste postacie. Dobry to dobry, a zły to zły i już. Najbardziej polubiłem kantora emeritusa Mateusza Aureliusza Hampel z Klotzsche pod Dreznem poszukującego inspiracji do wielkiej opery w dwunastu aktach.

Adam Wojtasik | 2014-01-31

stare dobre czasy :)