Dom nad klifem

W.A.B.
2015-02-18
2015-02-18
Jolanta Kiełbas

Okładka książki Ladies Night at Finbars Hotel Maeve Binchy, Emma Donoghue, Kate O'Riordan, Deirdre Purcell
Ladies Night a... Maeve Binchy, Emma ...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Ostatnia sprawa, Powierzam ci Frankie, Zdradziecki prąd, Śmiercionośny Maeve Binchy, Sandra Brown, Lee Child, Stella Rimington
KSIĄŻKI WYBRAN... Maeve Binchy, Sandr...

Ciekawa historia różnych osób,,,,pokazująca aby nigdy nie wątpić ufać sobie samemu,acz los jest przekorny.............

No wciągła. Niespodziewanie, bo usiadłam z nią na chwilę, a odłożyłam po wielu godzinach jako skonczoną.

Bardzo ciepła i pełna urokliwego spokoju książka osadzona w drogiej mi Irlandii, o której zawsze z przyjemnością mi się czyta.

Czyta się fajnie, jest wyciszająca. Polecam zestresowanym czytelnikom.

Czyta się fajnie, jest wyciszająca. Polecam zestresowanym czytelnikom.

Lekkie i bardzo sympatyczne czytadło.

Lekkie i bardzo sympatyczne czytadło.

Kolejna świetna opowieść Binchy o zwyczajnych ludziach, która przywraca wiarę w to, iż czasem życie samo podsuwa nam najlepsze rozwiązania. Jestem pewna, że każdemu z nas przydałby się od czasu do czasu tydzień w Kamiennym Domu i choć chwila rozmowy z Chicky Starr :).

Malutka wioska w zachodniej Irlandii, gdzie Chicky otwiera dom wypoczynkowy/hotel. Przyjeżdżający tu ludzie, chcieliby wypocząć, ale jednocześnie czują obawy przed miejscem na końcu świata. Każdy, kto tu przyjeżdża, ma za sobą jakiś bagaż doświadczeń, niejednokrotnie złych. Każdy czegoś innego oczekuje od pobytu w Kamiennym Domu. Ciepła, miła opowieść na zimowe dni.

1970

Znany temat? Wyjazdy i powroty... Ustronne miejsce, a w nim dom będęcy schronieniem dla poranionych dusz, niespokojnych duchów, zagubionych, poszukujacych miłości, ciepła i szczęścia. Dlaczego nie? Skoro daje optymistyczną perspektywę... Pozwala uciec szarych, deszczowych dni.

No cóż... Zakończyłam swoją przygodę z "Domem nad klifem." Sięgnęłam po książkę z wielkim entuzjazmem. Początkowo historie ludzi ciekawiły mnie. Jednak po przeczytaniu większej połowy zaczynałam się nudzić. Lubię tego typu opowieści, ale w tej mi czegoś zabrakło.
Ciekawa pozycja, ale nie do końca dla mnie.

Ciekawa pozycja, ale nie do końca dla mnie.

Pamiętacie serial "Pensjonat pod Różą"? Książka kojarzy mi się z tym własnie serialem... Problemy poważne rozwiązanie banalnie proste, wręcz nierealne i nieżyciowe... Strasznie infantylna, nieżyciowa, ja nawet nie poczułam żadnego klimatu spokoju, czy czegokolwiek, co obiecuje wydawca.

• Obyczajowe
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Dom nad klifem