Bestiariusz Tolkienowski

Zysk i S-ka
Data 1. wydania:
Joanna Kokot, Renata Giedrojć, Jakub Z. Lichański

więcej Więcej

Przez lata, przed wysypem dzieł okołotolkienowskich, ta pozycja była mrocznym przedmiotem pożądania fanów. Nadal się wyróżnia piękną szatą graficzną (istnieją inni ilustratorzy Tolkiena niż Alan Lee, John Howe i Ted Nasmith) i prawdziwą pasją autora.

Całkiem przydatna dla tych którzy chcą poznać świat Tolkiena lub tych którzy już go kochają.

"Elfy Morskie (...) żyją teraz w Nieśmiertelnych Krainach, żeglują po morzach i śpiewają pieśni brzmiące niczym przetaczające się fale, znają bowiem język morza, zbyt delikatny, by pojąć go mogli nawet najmądrzejsi z ludzi".

Książka dla osób, które chciałyby się na nowo zakochać w świecie Tolkiena. Ilustracje i napisane prostym językiem opisy naprawdę działają na emocje, a...

Czatowałem na tę pozycję od chwili jej wydania i jakoś do tej pory nie wpadła mi w ręce, pomimo wielu lat "studiów" tolkienologii. Książkę pominąłem również, nieświadomie, w mojej pracy magisterskiej na temat tłumaczeń "Władcy Pierścieni". Teraz wiem dlaczego. Pozycja Day'a to nie tyle bestiariusz co kolejna encyklopedia Śródziemia, w dodatku pełna błędów merytorycznych i...

Trzy gwiazdki. W tym dwie za ilustracje. Bez nich - dziękuję, postoję. Tolkiena trawię z dawką mięty. przepraszam, ale nie widzę w nim niczego, czym mogłabym się zachwycać i "żygać tęczą". Będę chciała czytać o ylfach reklamujących szpanerskie okularki, kraśkach które są kryptoreklamami L'Oreal czy coś w ten deseń... To pójdę do Rossmana (tak, wciąż jestem "pod wrażeniem"...

Książkę czyta się i ogląda z prawdziwą przyjemnością. Opisy roślin, potworów i innych postaci, zilustrowane są naprawdę pięknymi obrazami. A do tego autor naprawdę nie przynudza co jest dużym plusem.

Dla każdego miłośnika Tolkienowskich tworów.

Na półkach: , , , ,

Przepięknie ilustrowana książka, ze szczegółowym opisem świata Tolkiena.Polecam!

artystyczne

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Śródziemiu i istotach tam żyjących to ta książka powinna stać się twoją biblią.

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie