islam, arabowie
kashka

Kompendium wiedzy o islamie.

Zakładając, że po taką książkę sięgają osoby zainteresowane tematem, kompletnie nie rozumiem tak niskiej jej oceny.

Autor, wybitny polski arabista, profesor Józef Bielawski przekazuje nam w swojej książce ogrom wiarygodnej wiedzy o islamie i muzułmanach.

Pozostaje tylko wielki żal, że Autor nie żyje od 17 lat i nie możemy przeczytać jego komentarza do współczesnych wydarzeń w krajach arabskich.

Polecam wszystkim zainteresowanym tematem. Warto.

Ania | 2013-04-23

Po przeczytaniu większości z tej książki zebrałam bardzo wiele informacji o islamie. Dochodzę także do wniosku ,że religia ta jest bardzo ciekawa i warta tego by się w nią szerzej wgłębić Niesie bowiem ona ze sobą ogromną i starą tradycję.

kasiuka83 | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Oczywiście, to nie moja ukochana fabuła, ale zgrabny zarys historyczny i kilka ciekawostek podano w tej książeczce.

metalzul86 | 2016-12-07
Przeczytana: lipiec 2016

Zawiera dużo informacji, które pozwolą przyswoić czytelnikowi podstawową wiedzę na temat islamu, a co najważniejsze wszystko podane w przystępny i nienużący sposób. Książkę pochłania się "na raz" ;)

HaryAngel | 2016-05-07
nuna21 | 2016-04-21