Mitologia, Indie
historia
Wojtek

Kolejna książka Wydawnictwa Artystycznego i Filmowego z serii „Mitologie Świata”, tym razem poświęcona mitologii indyjskiej.

joan-na | 2014-08-09
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Warto zapoznać się z taką pozycją, oprócz przytoczonych krótkich legend czy mitów i zarysowania sylwetek bogów głównych i pomniejszych, porusza kwestie samych ich przemian, czyli specyfikę mitologiczną Indii( w konsekwencji mentalności samych Indusów) a także jakże ważny kontekst.

Isadora | 2010-11-10

Oto książka,dzięki której po raz pierwszy zetknęłam się z indyjską mitologią,tym barwnym,fantastycznym światem bóstw i demonów,który zadziwił mnie swoją różnorodnością i niesamowitą,niepodobną do żadnej innej,rzeczywistością.Z otwartymi ustami pochłaniałam kolejne opowieści o powstaniu świata,walkach bogów z demonami czy też bardzo śmiałe historie miłosne bóstw i ich ziemskich wybranek.
Jestem pewna,że ta lektura zainteresuje i wciągnie każdego,a zwłaszcza laika ,otwierając przed nim niezwykły świat indyjskiej mitologii.

Majesty | 2011-04-10
Przeczytana: 2007 rok

Jedne z lepszych opracowań na temat mitologii indyjskiej.

Iselor | 2016-10-30
Przeczytana: 22 grudnia 2010

Najfajniejsza, moja ulubiona mitologia:) Zaletą książeczki jest to, że nie jest napisana ciężkim językiem i czyta się ją naprawdę szybko, lekko i przyjemnie:) Warto też zwrócić uwagę, że autorzy oprócz standardowych mitów indyjskich, czyli z hinduizmu opisali też pokrótce rolę buddyzmu i dżinizmu w Indiach i najważniejsze mity z tymi religiami związane. Polecam! Wspaniała lektura.

GabrielL Kamiński | 2011-02-05
Przeczytana: lipiec 1979

Mitlogia starożytnych Indii w skrócie, ale można później sięgnąć po oryginalne dzieła np. Mahabharatę

te mitologie czyta się jak najlepszą bajkę. fantastyczna lektura.

bies | 2016-10-15
kurczaczek | 2016-07-18