Klasyczna literatura arabska. Zarys

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatury Orientalne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Klasyczna literatura arabska. Zarys
83-86483-07-5
literatura arabska, historia
Feanor

Poprawione i uaktualnione wydanie zarysu arabskiej literatury klasycznej. Przedislamskie czasy beduina, pojawienie się jednej z wielkich religii świata, okres świetności Arabów w dziedzinie kultury, nauki i sztuki; wszystkie te elementy i przystępny sposób prezentacji zapewniły sukces pierwszemu wydaniu.

Książka ''Klasyczna literatura arabska'' Józefa Bielawskiego - najwybitniejszego polskiego znawcy islamu, i tłumacza arabskiego - podobnie jak inne jego publikacje, przez okres PRL`u i najbliższe lata po nim, była jedynym polskim oknem na ''przepiękny arabski świat orientu''. Choć od upadku poprzedniego ustroju minęło wiele lat, podobnie zresztą jak od śmierci autora, twierdze że polski czytelnik nadal o literaturze beduinów ma raczej nikłe pojęcie, a nasza biblioteka wcale nie poszerzyła się o tego rodzaju tytuły. Stąd też ta niezwykle bogata w wiedzę książka, powinna znaleźć się na półce każdego zainteresowanego literaturą Polaka.

Bielawski doskonale opisał w niej kulturę arabską na przestrzeni lat ze szczególnym uwzględnieniem literatury. Daje to dobry wgląd i jeszcze lepszy wstęp, w literaturę tego regionu. Serdecznie polecam, zwłaszcza ludziom zainteresowanym Islamem i bliskim wschodem

nuna21 | 2016-04-21
israfil | 2012-12-30