Odyseja Trojańska

Okładka książki Odyseja Trojańska Clive Cussler
Okładka książki Odyseja Trojańska
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 17) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 17)
Trojan Odyssey
Amber
2007-01-01
2004-01-01
Maciej Pintara
tajemnica katastrofa skarb

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Złoty Budda Clive Cussler, Craig Dirgo
Złoty Budda Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Piąty kodeks Majów Clive Cussler, Thomas Perry
Piąty kodeks M... Clive Cussler, Thom...
Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk Cussler
Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Skarby grobowców Clive Cussler, Thomas Perry
Skarby grobowców Clive Cussler, Thom...
Okładka książki Zaginione imperium Grant Blackwood, Clive Cussler
Zaginione impe... Grant Blackwood, Cl...

Kolejna porcja przygód Dirka Pitta i jego przyjaciół, tym razem z dziećmi głównego bohatera. Clive Cussler tym razem wziął na tapetę wojnę trojańską i Celtów.
Tanie źródło energii , prądy morskie , globalne ochłodzenie, wojna trojańska i druidzi . Jak to się wszystko wymieszać to powstaje substancja o tytule Odyseja Trojańska. Clive Cussler po raz kolejny udowadnia , że ma gdzieś wszelkie schematy . Burzy kolejne mury i podaje nam na tacy ciekawa , zwariowaną, pełną przygód powieść .

Ciężko czyta się te absurdalnie nielogiczne bzdury. I na koniec zawsze jeszcze ta spowiedź złoczyńców, nie wiadomo po co tłumaczących swoje działania. Dodatkowo PIT kilkakrotnie spotkał w różnych opowiadaniach clusera i stale go nie pamięta więc chyba jest jakimś młotem.

Kolejny już tom cyklu. Tym razem mamy dwóch Dirków Pittów i niestety (przynajmniej w tłumaczeniu jakie czytałem) obaj bez rozróżnienia na ojca czy syna. Ma to prawie niezauważalny wpływ na wygodę czytania ale mi osobiście trochę to przeszkadzało. Cała reszta jak w poprzednich przygodach, choć tym razem dosyć przewidywalnie.

Dirk Pitt i Al Giordino robią się coraz starsi i powoli wspominają o zaprzestaniu przygód i zostaniu w domu, ale nie znaczy to że są gorsi w tym co robią najlepiej. Znów wielka intryga, znów plan zagrażający światu i znów dwaj przyjaciele z NUMA którzy powstrzymują złych ludzi. Bzdura na bzdurze ale jak to się świetnie czyta!!!

Autor ten przyzwyczaił już mnie jak i większość czytelników do ciekawych pomysłów na książkę. Tym razem mamy tu zawarte nowe spojrzenie na wojnę trojańską i eskapadę Odyseusza a wszystko to połączone ze współczesnym ratowaniem świata przez głównych bohaterów, można powiedzieć jak zwykle. I chociaż bohaterowie są za bardzo wyidealizowani (zabili go i uciekł) to i tak pozycja ta jest miłym czytadłem i odskocznią od rzeczywistości

Jeśli ktoś potrzebuje lekkiej, niewymagającej lektury z dużą dawką przygody to dobrze trafił. Podobne do pozostałych pozycji Cusslera.

Właśnie w momencie kiedy byłem bliski stwierdzenia, że cykl o Dirku Pittcie staje się nudny, Clive Cussler wprowadził do swojej schematycznej fabuły zmiany. Nadal oczywiście mamy katastrofę na skalę światową, ale świata nie ratuje jeden duet, oprócz Dirka i Ala, mamy Dirka i Summer. Dwóch Dirków to tak jakby o jednego za dużo, ale wciąż jest miło, a pomimo tego, że każda książka jest tak podobna do drugiej czyta się bardzo przyjemnie.

Świetna i ciekawa książja

Świetna i ciekawa książja

Książka niezła. Niestety trick tu zastosowany (zapożyczenie teorii o galijskim charakterze Odysei i Iliady) lepiej wyszedł w Danowi Brownowi. Ładna globalna intryga, sporo scen akcji i ogólnie bardzo przyzwoicie.

Podobnie jak inne książki tego autora, tak i ta pozwala się zrelaksować. Duża dawka przygody, sporo akcji. Polecam jeżeli szuka się czegoś lekkiego i przyjemnego w czytaniu.

• Clive Cussler
  • Przygodowe