Bieguny zagłady

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Kurt Austin (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Polar Shift
Kurt Austin, Numa, Nurkowanie

Kolejne przygody Kurta Austina, najsłynniejszego obok Dirka Pitta bohatera Cusslera. Rok 1945. W chaosie ostatnich dni wojny znika pewien niemiecki naukowiec, a wraz z nim dane o epokowym odkryciu. Czasy współczesne. Na ślad badań sprzed kilkudziesi...

gwiazdka | 2016-01-27
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

„Bieguny zagłady” nie odbiegają poziomem od książek serii- nie są lepsze, ale też nie są słabsze. Oprócz części przygodowej Cussler między wierszami serwuje czytelnikowi sporą dawkę wiedzy na temat energii, biegunów Ziemi czy innych cząsteczek- dla mnie, która nie tylko nie posiadam wiedzy w tym kierunku, ani nie jestem zainteresowana jej poszerzaniem, te kawałki były dość nużące. Poza tym książka jest niezła.

Bardzo dobra książka autora :) Bardzo mnie wciągnęła i nie zabrakło tego, co lubię w powieściach Cusslera- wartkiej akcji, ciekawej fabuły i humoru :)

Buka | 2015-06-04
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Akcja - jest.
Tajemnica - jest.
Szpana - jest.
Piękna, młoda, utalentowana panna - naukowiec w opałach - jest.
Źli bandyci, którzy zagrażają ludziom i istnieniu Ziemi - są.
Silna grupa z NUMA (plus pozostali znajomi/ przyjaciele/ etc.) chcący uratować w/w pannę oraz świat - są.

Przyjemna książka, akurat na dłuższe wolne, wakacje, lub dla relaksu wieczorami.
Chętnie przeczytam inne tytuły tego autora, chociaż nie jest to tematyka za którą szczególnie przepadam ;)).

Michał | 2011-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 maja 2011

Jest to książka z długiej serii opowieści o NUMA (potężna organizacja rządowa morski odpowiednik NASA), a w szczególności o dziale do zadań specjalnych.
Początkowe rozdziały dzieją się podczas II wojny światowej, by potem przejść do spisku mającego na celu zmianę porządku świata. Duża część akcji dzieje się na morzu i w jego głębinach, do czego przyzwyczaiły nas już książki tego autora. Jednak sama powieść jest odrębnym tworem i jeśli ktoś nie czytał poprzednich dzieł tego autora, to nic nie traci.
Znajdziemy tutaj intrygantów, pragnących przejąć władzę nad światem, dobrych agentów, którzy chcą uratować ludzkość, oraz oczywiście piękne kobiety (a przynajmniej jedną piękną kobietę). Akcja w ogólności zapiera nam dech w piersiach, przeraża rozmachem, aż chce się krzyrzeć: Więcej, więcej!. W momencie kiedy książka się końćzy, aż się żałuje, że to już koniec.
Jedynie wątek romansu jest jakiś taki krótki i niedopowiedziany, w starszych powieściach, o ile dobrze pamiętam był bardziej...

Grażyna | 2010-12-29
Przeczytana: listopad 2010

jedna z lepszych książek autora.Dużo faktów naukowych. Świetna, wartka akcja.

Katarzyna | 2015-01-22

Trzymająca w napięciu, doskonała powieść o naukowcach i pasjonatach wielkiej wody, przedstawiająca kastastroficzną wizję zagłady świata przez sadystycznego multimilionera chcącego władać wszystkim i wszystkimi na ziemi. Pelna intryg, zbiegów okoliczności i wiary w podstawowe prawo że dobro zwycięży.

laki83 | 2013-12-29
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Jak dla mnie całość była za płaska i zbyt przewidywalna, nic mnie nie urzekło w tej książce. Czytanie tej książki było dla mnie jak chodzie w podkoszulku, który był wyprany już ze 100 razy i stracił swój kolor.

żabka | 2014-06-19
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Chociaż nie było mojego ulubionego bohatera dirka, to jednak główny bohater też dawał radę... Bardzo lubię książki tego autora ze względu na wartkość akcji i bohaterstwo jakim wykazują się główni bohaterowie.

demee | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Cussler w najlepszym wydaniu! CIekawa intryga, nietypowe pomysły i duża dawka historii -polecam!

lukaswilinski | 2016-10-29