Wynajęta narzeczona

Wydawnictwo: Amber
6,52 (239 ocen i 17 opinii)
tłumaczenie
Wójtowicz Maria
The Paid Companion
978-83-252-0484-6
romans
dona

Inne wydania

Po śmierci ojczyma-utracjusza lady Eleonora zostaje bez grosza przy duszy i bez dachu nad głową. Oferta pracy spada jak z nieba. Hrabia Lancaster zapłaci jej za to, by odgrywała jego narzeczoną. Przyjmując propozycję, Eleonora nie wie, że wikła się w niebezpieczną intrygę. A hrabia nie podejrzewa, ile będzie go kosztować towarzystwo upartej dziewczyny...

Sklep

• Elementarz współczesny
  • W krainie kolibrów
  • Próżna
  • Włoska symfonia
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Słowa pamięci

7,38 (16 ocen i opinii)
Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka

8 (3 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Krew na śniegu
Jo Nesbø

6,16 (236 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Mak | 2014-03-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka poniekąd mi się podobała, bo dotrwałam do końca, ale czytałam już dużo lepsze.

Wątek miłosny można powiedzieć, że ciekawy. Motyw dość częsty, bo udawane zaręczyny. Eleonora dostaje świetną pracę, bo jaka jest filozofia w tym, by chodzić na bale i udawać szczęśliwą narzeczoną? Chyba każdy chciałby taka pracę. A z czasem pojawia się miłość... Szczególnie spodobało mi się zakończenie z hazardem w tle.

Nieco mnie zaskoczyło zachowanie Artura w stosunku do Juliany, ale jakby tak spojrzeć, można się było tego domyślić.

Zaś jeśli chodzi o wątek sensacyjny, na który zawsze czekam, rozczarowałam się i to bardzo. Niby zagadka towarzyszy bohaterom od samego początku, co powinno zaciekawić, mnie jednak znudziło. Alchemia nie jest motywem, który lubię, tak samo jak nadprzyrodzone moce i magiczne maszyny, a niestety na tym opiera się większość powieści Quick. Tajemnicze kamienie, szaleni Newtoni, śmiercionośne promienie, podziemne laboratoria i dziwaczne klatkowe „windy”? nie...

Dakota | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Napisana lekko, poprawnie. Historia jednak naciągana, no bo na przykład jakim cudem alchemik sprzed kilku wieków nim dzieje się akcja, wiedział o odkryciu prądu elektrycznego. Raziło mnie, że ktoś potrzebuję wynająć narzeczoną, aby odwracała uwagę od śledztwa... niby nic, ale jednak jest to główny wątek książki i jak dla mnie zbyt wiele jest nieprzemyślane, mimo iż czyta się przyjemnie. Denerwowała mnie trochę Eleonora, przypuszczam że autorka chciała z niej zrobić sympatyczną, pozytywną postać, ale jej wtrącanie się do rozmów i idiotyczne uwagi, po prostu mnie od niej odpychały.

Elena | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Na początku ksiązka mnie nie zachwyciała ale po 100 stronach zaczęła być ciekawa. Dość szybko polubiłam główną bohaterkę a jej historia jest bardzo ciekawa. ;) Polecam :)))

Ola | 2014-04-04

Książka jako tako mi się podobała. Nie przepadam za powieściami Amandy Quick, bo u niej postacie są takie na swój sposób 'sztywne'. Artur jest poważnym mężczyzną i to już działa inaczej na moją wyobraźnię, bo jak np czytałam 'Lekcję miłości' T.A. Warren moja wyobraźnia była wybujała że tak powiem - Christopher był wesołym facetem z niesamowitym poczuciem humoru, lekko roztargnionym i to sprawiało że ciągle chciałam o nim czytać. A bohaterzy których stwarza Amanda może i mają nutkę humoru, ale to nie to samo. Coś jest w tym nieugiętego, nie wiem jak to nazwać. I oczywiście dodajemy wątek kryminału. Przez całe dochodzenie czułam się jak bym oglądała Malanowskiego i partnerów. Mnóstwo śledztwa, mniej miłości. Według mnie powinno być na odwrót, to w końcu romans. Ale ogółem jakoś dotrwałam do końca, bo coś tam mnie jeszcze ciekawiło.

Veronica | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Na początku, ta książka była taka zwyczajna, ale potem zaczęło się coś dziać i baaardzo mnie wciągnęła :) POLECAM :***************

Iwona | 2013-05-16
Przeczytana: 15 maja 2013

Romans i kryminał - bardzo dobre połączenie w bardzo dobrym wydaniu. Książka wciągająca dzięki zagadce, którą rozwiązują główni bohaterowie. Wątek romansowy oklepany, ależ jaki przyjemny:) chociaż od dialogów zwłaszcza na końcu typu "-Kocham Cię.. - Naprawę mnie kochasz?.. - Tak najdroższa!Kocham Cię" robi mi się słabo:/ ale to jedyny minus

Magdalena | 2013-07-09
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Bardzo dobre romansidło, w dobrym stylu. Uwielbiam właśnie taką Amandę Quick.

Van | 2015-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2015

Każda powieść Quick ma wątek miłosny, kryminalny i skrywa coś nadnaturalnego. Drażniące w tym wszystkim jest to, że wątki poza miłosnym są niedopracowane, banalne. Tak samo było w tej książce a nawet gorzej, bo mi ta miłość nie wydała się tak ciekawa jak w jej pozostałych książkach. Szybko przeczytałam, podobał mi się pomysł na główną bohaterkę. Najbardziej denerwujące było usilne wypychanie jej na piedestał dobroci: kogo ratuje kiedy traci wszystko? No przecież nie siebie tylko służbę. Co robi z za dużym majątkiem? Wydaje wszystko na domy dziecka. Oczywiście po drodze zdarzają się inne epizody kiedy Eleonora usilnie pomaga ludziom nawet jeśli tyczy się to wydawania pieniędzy które do niej nie należą. Strasznie irytująca. Główny bohater jest całkiem w porządku i w fajny sposób autorka pokazała jak rodzi się między nimi więź ale na tym kończą się plusy tej książki.

Tara | 2012-09-29
Przeczytana: 26 września 2012

Fajnie mi się ją czytało, nie ma co ukrywać. Interesujący romans z małym dodatkiem kryminału,że tak to ujmę. Polecam:)

Ania | 2015-06-30
Przeczytana: czerwiec 2015

Świetna. Brawa za brawurę Eli i charakter hrabiego/ :) Polecam.