Wynajęta narzeczona

2005-01-01
978-83-252-0484-6
Maria Wójtowicz
narzeczona intryga powieść historyczna

Przyjemnie się ją czytało. Spotkanie głównych bohaterów niebanalne. Wątek kryminalny na plus bo nie ma tu zbyt wielu rozterek miłosnych, dramatu. Raczej jest tak, że wiemy że oni się polubią, tylko obserwujemy jak to będzie wyglądać, przez co ma się wrażenie, że nawet w prawdziwym życiu mogłaby zaistnieć taka relacja.

Bardzo fajna, czyta się szybciutko, całość bez jakichś fajerwerków, czy szaleńczej miłości. Dwójka wyrazistych postaci - Eleonora inteligentna, która nie ma złudzeń na dalsze życie na salonach i Robert o ścisłym, umyśle, podchodzący strategicznie i logicznie do życia. Absolutnie nie spodziewa się uczucia, a jednak... Przy tym sympatycznie wykreowane osoby drugoplanowe, a wszystko na tle zagadki kryminalnej związanej z alchemią. Można przyjemnie spędzić czas na fotelu z książką i przy herbatce. a i mnie przydał się taki hmm.... - romansik na luzie ;)

Przyjemnie się czyta tą ciekawą,przyjemną książkę.
Wątek kryminalny wpleciony tutaj został w tym romansie,zabawne i dowcipne postacie,Eleonor to rozkapryszona i kapryśna dziewczyna nie znalazła takiego mężczyznę,który byłby dla niej smiertelny nudny wciąż kaprysi kaprysy ma nic panienki nie zadowoli.
Polubiłam tą bohaterkę,choć rozpuszczona była dało się ją lubić.
Przedstawione zabawne dialogi są,historia ciekawa wciąga romans historyczny i swietny.

Przyjemnie się czyta tą ciekawą,przyjemną książkę.
Polubiłam tą bohaterkę,choć rozpuszczona była dało się ją...

Oczekiwałam lepszej opowieści. Intryga wielowątkowa ale dosyć banalna, relacje między bohaterami przewidywalne czasami irytująco naiwne. Książkę szybko się czyta ale bez satysfakcji. Szkoda czasu.

Świetna książka, polecam

Świetna książka, polecam

Lubię romanse historyczne, a te skrojone przez Amandę Quick zawsze przypadają mi do gustu. Ciekawa i intrygująca fabuła oraz charakterne postacie. Polecam

Bardzo przyjemnie czytało mi się ta książkę, zabawne, nietuzinkowe postacie. Żadnego przesłodzenia. Wartka akcja, zabawne dialogi. Polubiłam postać Eleonory 🙂 w historie wpleciony został wątek lekko kryminalny przez co powieść zyskuje na wartości. Ogólnie przyjemna lektura na wieczor, polecam 🙂

Książka przyjemna, czyta się szybciutko. Eleonora jest bardzo pozytywną bohaterką, śmiałą, wyzwoloną i niezależną, ale w bardzo zgrabny sposób. Hrabia został niemal jej pantoflarzem, jednak nie traci przy tym uroku.

Śmiało polecam wszystkim fanom romansów hisotyrcznych i nie tylko.
Bohaterowie są śiwetnie wykreowani - ludzcy z całym wachalrzem zalet, ale też i wad, popełniają błędy, gubią się i potrafią szukać w tym wszystkim sensu.
Całość osadzona w świecie śmietanki towarzyskiej i fałszu wyższych sfer.

Śmiało polecam wszystkim fanom romansów hisotyrcznych i nie tylko.
Całość osadzona w świecie śmietanki towarzyskiej i fałszu wyższych sfer.

Romans historyczny z zagadką kryminalną w tle. Eleonora jest inteligentna, samodzielna, energiczna i pozbawiona złudzeń co do bajkowego „żyli długo i szczęśliwie”. Artur jest genialnym strategiem, który chce rozwiązać zagadkę śmierci swojego stryjecznego dziadka i jego plany wcale nie zakładają wplątania się w miłość prawie od pierwszego wejrzenia. Los ich połączył, a potem jest tylko ciekawie, trochę romantycznie, trochę z humorem, trochę z dreszczykiem. Amanda Quick potrafi przeprowadzić swoich bohaterów przez swoje pomysły fabularne z lekkością i mistrzostwem. Czytanie tej książki było dużą przyjemnością.

• Romans historyczny
  • Romans