Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
dona
6.41 (176 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Po śmierci ojczyma-utracjusza lady Eleonora zostaje bez grosza przy duszy i bez dachu nad głową. Oferta pracy spada jak z nieba. Hrabia Lancaster zapłaci jej za to, by odgrywała jego narzeczoną. Przyjmując propozycję, Eleonora nie wie, że wikła się w niebezpieczną intrygę. A hrabia nie podejrzewa, ile będzie go kosztować towarzystwo upartej dziewczyny...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Mak | 2014-03-30

Książka poniekąd mi się podobała, bo dotrwałam do końca, ale czytałam już dużo lepsze.

Wątek miłosny można powiedzieć, że ciekawy. Motyw dość częsty, bo udawane zaręczyny. Eleonora dostaje świetną pracę, bo jaka jest filozofia w tym, by chodzić na bale i udawać szczęśliwą narzeczoną? Chyba każdy chciałby taka pracę. A z czasem pojawia się miłość... Szczególnie spodobało mi się zakończenie z hazardem w tle.

Nieco mnie zaskoczyło zachowanie Artura w stosunku do Juliany, ale jakby tak spojrzeć, można się było tego domyślić.

Zaś jeśli chodzi o wątek sensacyjny, na który zawsze czekam, rozczarowałam się i to bardzo. Niby zagadka towarzyszy bohaterom od samego początku, co powinno zaciekawić, mnie jednak znudziło. Alchemia nie jest motywem, który lubię, tak samo jak nadprzyrodzone moce i magiczne maszyny, a niestety na tym opiera się większość powieści Quick. Tajemnicze kamienie, szaleni Newtoni, śmiercionośne promienie, podziemne laboratoria i dziwaczne klatkowe „windy”? nie przypadły mi...

Laurel | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Napisana lekko, poprawnie. Historia jednak naciągana, no bo na przykład jakim cudem alchemik sprzed kilku wieków nim dzieje się akcja, wiedział o odkryciu prądu elektrycznego. Raziło mnie, że ktoś potrzebuję wynająć narzeczoną, aby odwracała uwagę od śledztwa... niby nic, ale jednak jest to główny wątek książki i jak dla mnie zbyt wiele jest nieprzemyślane, mimo iż czyta się przyjemnie. Denerwowała mnie trochę Eleonora, przypuszczam że autorka chciała z niej zrobić sympatyczną, pozytywną postać, ale jej wtrącanie się do rozmów i idiotyczne uwagi, po prostu mnie od niej odpychały.

Laurel | 2014-04-04

Książka jako tako mi się podobała. Nie przepadam za powieściami Amandy Quick, bo u niej postacie są takie na swój sposób 'sztywne'. Artur jest poważnym mężczyzną i to już działa inaczej na moją wyobraźnię, bo jak np czytałam 'Lekcję miłości' T.A. Warren moja wyobraźnia była wybujała że tak powiem - Christopher był wesołym facetem z niesamowitym poczuciem humoru, lekko roztargnionym i to sprawiało że ciągle chciałam o nim czytać. A bohaterzy których stwarza Amanda może i mają nutkę humoru, ale to nie to samo. Coś jest w tym nieugiętego, nie wiem jak to nazwać. I oczywiście dodajemy wątek kryminału. Przez całe dochodzenie czułam się jak bym oglądała Malanowskiego i partnerów. Mnóstwo śledztwa, mniej miłości. Według mnie powinno być na odwrót, to w końcu romans. Ale ogółem jakoś dotrwałam do końca, bo coś tam mnie jeszcze ciekawiło.

Iwona | 2013-05-16
Przeczytana: 15 maja 2013

Romans i kryminał - bardzo dobre połączenie w bardzo dobrym wydaniu. Książka wciągająca dzięki zagadce, którą rozwiązują główni bohaterowie. Wątek romansowy oklepany, ależ jaki przyjemny:) chociaż od dialogów zwłaszcza na końcu typu "-Kocham Cię.. - Naprawę mnie kochasz?.. - Tak najdroższa!Kocham Cię" robi mi się słabo:/ ale to jedyny minus

dona | 2010-05-17
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 03 maja 2011

Lekka, napisana z humorem, ciekawa akcja. Polecam

Magdalena | 2013-07-09
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Bardzo dobre romansidło, w dobrym stylu. Uwielbiam właśnie taką Amandę Quick.

Aurill | 2013-10-21

Przeciętna... Wątek kryminalny bardziej groteskowy, niż budzący napięcie.

Tara | 2012-09-29
Przeczytana: 26 września 2012

Fajnie mi się ją czytało, nie ma co ukrywać. Interesujący romans z małym dodatkiem kryminału,że tak to ujmę. Polecam:)

Joanna | 2012-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Świetna! Zawiła zagadka, którą rozwiązują bohaterowie i romans w tle... :)

mazoja1966 | 2011-09-21

Fantastyczna bajka ,która czasem może się sprawdzić

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku