Psychology: Core Concepts
psychologia
sarbob

Psychologia. Kluczowe koncepcje to nowoczesny przewodnik, który pozwala wszystkim zainteresowanym funkcjonowaniem ludzkiej psychiki, zorientować się w głównych teoriach, pojęciach oraz metodach stosowanych w różnych gałęziach psychologii. Czytelnik poznaje główne metody i perspektywy w psychologii, obudowane wiadomościami historycznymi o rozwoju całej dyscypliny. Znajdzie też tutaj podstawowe fakty dotyczące budowy mózgu i układu nerwowego. Dowie się ponadto, jak przebiega jego wszechstronny rozwój od momentu zapłodnienia przez dzieciństwo i okres dorastania, po dorosłość i starość.

libertas | 2014-09-13
Przeczytana: czerwiec 2014

Phil Zimbardo i współpracownicy wykonali kawał dobrej roboty. Pierwsza część "Kluczowych koncepcji" ukazuje w sposób przejrzysty i zachęcający do nauki podstaw psychologii. Dzięki niej nawet przerażający dział, jakim są biologiczne podstawy psychologii- zmora każdego uniwersyteckiego pierwszaka staje się pasjonujący. Autorzy dzięki fragmentom tj. zrób to sam, czy zastosowanie psychologii do nauki psychologii wspomagają studenta w przyswajaniu wiedzy. Polecam każdemu zainteresowanemu, ponieważ podręcznik napisany jest przystepnym językiem dla laika.

aksala | 2013-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2013

Świetna książka! Zawiera podstawy psychologii, które zostały przedstawione w bardzo przystępnym języku. Myślę, że jeśli ktoś pragnie zaznajomić się z psychologią lub po prostu chce uzupełnić pewne informacje, ta książka na pewno przypadnie mu do gustu.
Chętnie zajrzę również do innych tomów;)

Adler | 2016-02-11
Przeczytana: 03 lutego 2016

Polecam!
W sposób miły, przyjemny i nieskomplikowany wyjaśnia podstawy psychologii. Na egzaminie mi nie pomogła, ale nie żałuję, że przeczytałam.
Logiczny podział, ćwiczenia/eksperymenty, ciekawostki i krytyczne myślenie - to nie jest kolejny typowy podręcznik :)

Dominika | 2015-10-27

Jedna książka z serii "Psychologia" jest napisana łatwym i wydaje mi się, że zrozumiałym językiem. Jej plusem jest to, że posiada sporo pojęć i informacji które są wyróżnione oraz omówione w tzw. pigułce. Bardzo dobra książka dla osób będących na studiach psychologicznych.

Mateusz | 2016-11-20
Przeczytana: 26 listopada 2016