Emocje ujawnione. Odkryj, co ludzie chcą przed tobą zataić i dowiedz się czegoś więcej o sobie

Tłumaczenie: Wojciech Białas
Wydawnictwo: Sensus
Emotions Revealed, Second Edition: Recognizing Faces and Feelings to Improve Communication and Emotional Life
poradniki
Zuzanna Bućko

Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci, co czujesz Czy odnosisz czasem wrażenie, że ludzie zachowują się niedorzecznie? Czy zdarza Ci się, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć, dlaczego postąpiłeś tak, a nie inaczej, a potem snujesz w wyobraźni plany, co by było, gdybyś powiedział i zrobił coś innego? Szukasz winnych? To emocje! To właśnie one kierują naszymi wyborami i zachowaniem. Pozytywne...

Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci, co czujesz

Czy odnosisz czasem wrażenie, że ludzie zachowują się niedorzecznie? Czy zdarza Ci się, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć, dlaczego postąpiłeś tak, a nie inaczej, a potem snujesz w wyobraźni plany, co by było, gdybyś powiedział i zrobił coś innego? Szukasz winnych? To emocje! To właśnie one kierują naszymi wyborami i zachowaniem. Pozytywne potrafią nas uskrzydlić, dodać energii, uczynić bogami kreatywności, zaś negatywne wpędzają nas w otchłanie rozpaczy i sprawiają, że popełniamy niewybaczalne błędy. Jednak bez uniesień życie byłoby nudne, smutne, a nawet niebezpieczne - w końcu bez emocji żyją psychopaci...

Zamiast rozważać, jak wyglądałby świat wyprany z uczuć, czas zacząć pracować nad ich okiełznaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zapanować nad swoimi emocjami, a także nauczyć się odczytywać z ludzkich twarzy nawet najbardziej skrywane uczucia, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwą podróżą w głąb ludzkiej psychiki. Poznasz mechanizmy rządzące naszym postępowaniem, poprawisz jakość komunikacji, uporządkujesz swoje życie wewnętrzne, lepiej zrozumiesz innych ludzi, ale przede wszystkim dowiesz się o sobie samym rzeczy, o których nie miałeś pojęcia.

Co powoduje uwolnienie konkretnych emocji?
Jakie korzyści przynoszą nam emocje, a jakie powodują szkody?
Jaką rolę odgrywają emocje w zaburzeniach umysłowych?
Jak można kierować swoim postępowaniem w chwili wzburzenia emocjonalnego?
W jaki sposób rozpoznawać prawdziwe emocje, ujawniające się w mimice?
Jak wykorzystać informacje na temat uczuć innych osób w związkach, pracy, rodzinie i przyjaźni?

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/emocje-ujawnione-odkryj-c...(?)

źródło okładki: Wydawnictwo Sensus

Shino11 | 2017-05-24

Kiedy człowiek ma ogromną pasję do tego, czym się zajmuje, od razu przekłada się to na jakość stworzonej przez niego książki. Autor to pełen wrodzonej lub sumiennie wyćwiczonej empatii psycholog, który z długotrwałych obserwacji ludzi starał się przeniknąć w głąb motywacji zachowań wpływających na nerwy biegnące do mięśni twarzy i wysnuł z tych obserwacji wnioski, z jakimi zgadzają się i moje poglądy, a także urozmaicił mój stan wiedzy o nowe spojrzenie na znaczenie i interpretację emocji.

Diane_Rose | 2014-07-30

Na rynku pozycji pod hasłem "mowa ciała" jest naprawdę sporo. Co więc sprawiło, że sięgnęłam akurat po tę malutką i cieniutką książeczkę? Wbrew pozorom właśnie ta książka jest wyjątkowa i znacznie bardziej użyteczna niż większość nawet grubszych pozycji.

Zacznijmy może jednak od początku...
Któregoś wieczoru na TVP 2 znalazłam serial "Magia kłamstwa", był to całkiem niezły kryminał. Jak to bywa w moim przypadku w mig zainteresowałam się całą resztą, która otaczała ten serial. W poszukiwaniu informacji natrafiłam na nazwisko Ekman. Dr Paul Ekman jest światowej sławy psychologiem i jednym z najwybitniejszych ekspertów specjalizujących się w dziedzinie emocji oraz motywacji. Jest pionierem badań nad ekspresją mimiczną uczuć, a także twórcą narzędzi do ćwiczeń umiejętności emocjonalnych i wykrywania kłamstwa. Pracował jako doradca dla policji, oddziałów antyterrorystycznych, a także wytwórni filmowych (tekst z okładki). Taka informacja podziałała na mnie całkiem zachęcająco, więc czym...

książek: 1982
Monka | 2013-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Jest to moja pierwsza książka Paula Ekmana, którą przeczytałam i jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona. Ciekawie i przystępnie napisana z mnóstwem interesujących informacji na temat naszych emocji. Zdecydowanie polecam!!!

Kafik | 2019-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2019

Trochę o tym jak powstają emocje, trochę o ich znaczeniu, o rozpoznawaniu i co może nam dać dostrzeżenie u kogoś danej emocji. Większość osób sięgających po tę książkę pewnie chciałoby po jej przeczytaniu umieć rozpoznać z twarzy rozmówcy kłamstwo czy zainteresowanie. Cóż, nie ma tak łatwo. Jeśli chodzi o kłamstwo to tak jak pisze autor jest to bardzo trudne i raczej nie rozpoznamy go po mimice naszej twarzy. Z zainteresowaniem jest trochę łatwiej, bo mimo iż rozdział poświęcony radości nie jest zbyt obszerny to po lekturze książki możemy łatwiej dostrzegać znudzenie czy pogardę. Są rozdziały opisujące smutek, gniew, zaskoczenie i strach, wstręt i pogardę oraz radość. Są też zdjęcia na podstawie, których autor omawia charakterystyczne dla danych emocji ekspresje twarzy – podniesione lub opadające brwi, policzki czy ruchy powiek lub ust.
Podsumowując, jest dużo informacji, ale hasło reklamowe z okładki książki mówiące, że nauczymy się co ludzie chcą przed nami zataić i będziemy...

Bartosz | 2019-03-31
Przeczytana: 31 marca 2019

Nie urzekła mnie ta książka, moim zdaniem wiedza, którą posiada autor mogła być lepiej przekazana. Czasami czytając bywała nudna, że z trudem powstrzymywałem się by nie zasnąć. Nie odpuściłem sobie, bo najlepiej ocenić po przeczytaniu całości. Myślę, że większość emocji jesteśmy w stanie odczytać, rozszyfrować kto jaką przedstawia minę. Nie potrzebna do tego lektura. Problem może nam sprawiać mina, która o niewiele się różni od złości, choćby wstręt, ale po co komukolwiek o tym wiedzieć? Każdy wpadnie na to, w jakim jest nastroju znając sytuację w jakiej się ta osoba znalazła :)

Niepowodzenie - smutek
Sukces - radość

To tak cholernie proste, że niepotrzebna do tego lektura. Emocje ujawnione, to moim zdaniem tylko dodatek i niewiele nowego ze sobą wnosi. Nawet test na końcu, nie zrobił na mnie wrażenia, bo większość tych min znam, podchodząc do lustra.

Moja pierwsza książka Ekmana i od razu wielki pozytyw. Człowiek znający się na rzeczy jak nikt. Odkrywa przed nami tajniki ludzkiej twarzy i pokazuje jak je wykrywać. Polecam przy okazji kupić płytki ze strony, pomagają jeszcze lepiej wdrożyć się w temat i wynieść z książki więcej. Na pewno sięgnę po więcej panie Ekman.

Zuzanna Bućko | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że poniosły Cię emocje, a potem gorzko tego żałowałeś? Czy pamiętasz co doprowadziło Cię do tego stanu i jakie zaobserwowałeś zmiany fizyczne i fizjologiczne w swoim ciele? Codziennie znajdujemy się w różnych sytuacjach, wśród różnych ludzi. Często odczuwamy emocje na skutek nacisku społeczeństwa, narzuconych na siebie barier czy przeróżnych bodźców ze środowiska. Bezwiednie się im poddajemy uświadamiając sobie ich skutki dopiero po całym zdarzeniu. W czasie, gdy oddziałują na nas emocje, tracimy zdolność obiektywnego oceniania sytuacji. Jak poznać i wyprzedzić nasze zachowania? Wydawnictwo SENSUS wychodzi naprzeciw naszym wątpliwościom prezentując swoją najnowszą pozycję „Emocje ujawnione” autorstwa Paula Ekman’a.

Autorem książki jest światowej sławy psycholog z wieloletnim doświadczeniem. Ogromna ilość badań, które przeprowadził zostały uznane w środowisku naukowców, a sam autor został nagrodzony wieloma znaczącymi nagrodami. Zajmując się ekspresją...

PrawNietzschek | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Spoko, przystępna, zrozumiała i dobrze się czyta jednak za dużo niepotrzebnych akapitów.

Paweł | 2013-12-06
Przeczytana: 2012 rok

Książka bez wątpienia warta przeczytania.
Obala wielkie i małe mity codziennych relacji między ludźmi.
Obnaża ludzką naturę,pozostaje jedynie pytania - "Czy odważysz się poznać siebie i innych ? Poznać zakamarki o których się głośno nie mówi?"
Autor jak nikt inny z tej dziedziny podchodzi całościowo do tematu, nie generalizuje, nie upraszcza. Ukazuje każdy znany mu aspekt, a w razie braku wiedzy przyznaje się do tego.

Florianf | 2016-12-10

Bardzo dobra książka napisana przez rzetelnego naukowca. Nie geniusza, więc tym łatwiej jest zrozumieć to, o czym pisze. Logika, wiedza, badania. Wszystko ładnie przedstawione. No i oczywiście szalenie interesujące.

Są też fragmenty słabsze, zwłaszcza gdy Ekman oddaje się różnym dywagacjom i swoim podejrzeniom, a nie badaniom. Ale to tylko fragmenty.