Najnowsze artykuły
Artykuły
Sacrum i profanum, czyli tajemnice życia – „Droga bogów”, powieść fantasy Krystiana GadomskiegoMarcin Waincetel1Artykuły
Już jutro! Nadchodzi 10. MFF Młode HoryzontyLubimyCzytać1Artykuły
Wybory 2023. Pełna lista obietnic kulturowychKonrad Wrzesiński9Artykuły
Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Doppelganger. Sobowtór“ razem z biletami do kina!LubimyCzytać3
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Vivian McCann

5
7,4/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,4/10średnia ocena książek autora
502 przeczytało książki autora
2 267 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2017
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 2. Motywacja i uczenie się
7,5 z 153 ocen
659 czytelników 10 opinii
2017

2017
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 3. Struktura i funkcje świadomości
7,5 z 90 ocen
469 czytelników 3 opinie
2017

2017
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 4. Psychologia osobowości
7,3 z 107 ocen
530 czytelników 6 opinii
2017

2017
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 5. Człowiek i jego środowisko
7,3 z 73 ocen
409 czytelników 1 opinia
2017

2017
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 1. Podstawy psychologii
7,5 z 238 ocen
1131 czytelników 16 opinii
2017
Najnowsze opinie o książkach autora
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 4. Psychologia osobowości Philip G. Zimbardo 
7,3

Świetna baza wiedzy z zakresu psychologii. W bardzo przystępny sposób objaśni podstawy zaburzeń osobowości. Sposób w jaki książka jest napisana ułatwia odbiór i sprawia że czyta się w miarę przyjemnie( jak na podręcznik to nawet bardzo przyjemnie). Na duży plus zasługuje sporą ilość przykładów jak i bogaty zasób nomenklatury związanej z branżą.
Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 1. Podstawy psychologii Philip G. Zimbardo 
7,5

Bardzo amerykański styl pisania. Mocno dialogowy język (osobiście wolę wykładowy w publikacjach akademickich),gdzieniegdzie nawet potoczny.
Zalecam trochę krytycyzmu przy fragmentach opisujących anatomię topograficzną mózgu. Np. informacja, że podwzgórze należy do pnia mózgu jest jawnie błędna (należy do międzymózgowia). Tak jest napisane zarówno w tekście jak i w słowniku na końcu książki. Podobnie informacje o genetyce pozostawiają trochę do życzenia, a już słowniczkowa definicja genu to obraz nędzy i rozpaczy. Opis działania neuronów (potencjał czynnościowy) również do weryfikacji w innych źródłach. Np. strona 91 podaje mylące informacje o potencjale czynnościowym: czytamy "w stanie spoczynku jony wewnątrz aksonu naładowane są ujemnie a stan ten nazywany jest potencjałem spoczynkowym. Jednakże stan ten łatwo zmienić. Kiedy ciało komórki zostaje pobudzone, wywołuje to kaskadę zdarzeń, określaną jako potencjał czynnościowy. To chwilowo ZMIENIA ŁADUNEK JONÓW [podkreślenie największej bzdury jest moje] i wywołuje impuls elektryczny, który płynie wzdłuż aksonu". To zupełnie nie tak wygląda. W stanie spoczynkowym we wnętrzu komórki znajdują się jonu potasu (K+) a na zewnątrz jony sodu (Na+). Stężenia jonów po obu stronach błony komórkowej nie są równe, stąd na błonie występuje potencjał (spoczynkowy, -70 mV). Gdy komórka zostanie pobudzona NIE ZMIENIA SIĘ ŁADUNEK JONÓW tylko jony sodu wpadają przez otwarte kanały błonowe do wnętrza komórki i wyrównują stężenie ładunków po obu stronach błony (najpierw w komórce jest mniej K+ niż Na+ na zewnątrz a w potencjale czynnościowym ich ilości się wyrównują a nawet pojawia się tzw. nadstrzał kiedy to jonów dodatnich jest więcej w komórce niż na zewnątrz). I ten sygnał jest przewodzony wzdłuż aksonu. Warto sprawdzać te informacje w bardziej profesjonalnych źródłach.
Co do samej psychologii - nie znam się, więc się nie wypowiem. Czytałem jako zainteresowany laik, żeby dowiedzieć się czegoś nowego z dziedziny z którą nigdy nie miałem zbyt bliskiej styczności. Mam nadzieję, że informacje dotyczące psychologii są wiarygodne.