Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 2. Motywacja i uczenie się

Okładka książki Psychologia i życie Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo
Psychologia i ... Richard J. Gerrig, ...
Okładka książki Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem Daniel Hartwig, Philip G. Zimbardo
Zimbardo w roz... Daniel Hartwig, Phi...
Okładka książki Żyj lepiej, kochaj mądrzej Rosemary Sword, Philip G. Zimbardo
Żyj lepiej, ko... Rosemary Sword, Phi...
Okładka książki Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 3. Struktura i funkcje świadomości Robert L. Johnson, Vivian McCann, Philip G. Zimbardo
Psychologia. K... Robert L. Johnson, ...

Okładka książki Człowiek istota społeczna Elliot Aronson, Joshua Aronson
Człowiek istot... Elliot Aronson, Jos...
Okładka książki Psychopatologia David L. Rosenhan, Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker
Psychopatologia David L. Rosenhan, ...
Okładka książki Błądzą wszyscy (ale nie ja). Dlaczego usprawiedliwiamy głupie poglądy, złe decyzje i szkodliwe działania? Elliot Aronson, Carol Tavris
Błądzą wszyscy... Elliot Aronson, Car...

Świetna książka, która w dość dużym skrócie wprowadza w struktury motywacji i uczenia się. Skierowana głównie do studentów psychologii natomiast wyciągną z niej mnóstwo przydatnych informacji i nauczyciele i pracownicy działu HR i inni, których tematyka zawodowo dotyka.

Niniejsza pozycja jest zadziwiająco dobrze napisana. Została starannie zaplanowana i opracowana, tak, że cała treść jest zrozumiała i przyswajalna dla laika chcącego dopiero zgłębić tajniki psychologii. Książka wydana została w formie ułatwiającej naukę, zawiera podział na rozdziały podzielone na mniejsze podrozdziały i jeszcze mniejsze "tematy". Każdy rozdział zawiera "Myśli Przewodnie", które umożliwiają posegregowanie sobie wiedzy w głowie, bowiem jeszcze przed rozpoczęciem lektury dowiadujemy się o czym będziemy czytać. Autorzy zawarli w tekście liczne zadania oraz informacje, czego po przeczytaniu danej części powinniśmy się dowiedzieć, co umożliwia weryfikację informacji, swoisty test czy nie "wyłączyliśmy się" w trakcie czytania. Każdy rozdział został zakończony podsumowaniem, czyli streszczeniem wiadomości z danej "porcji" materiału, skondensowana dawka pozwala ponownie powtórzyć i zarazem utrwalić nabytą wiedzę.

Co do danych zawartych w tekście, domyślam się, że wobec tego, iż książka została napisana jakiś czas temu, część może być nieaktualna, jednak to nie dyskredytuje tej pozycji a wyłącznie zachęca do "włączenia myślenia krytycznego" do czego zachęcają autorzy wobec innych treści.

Nieaktualność jest oczywiście moim ostrożnym domysłem, gdyż nie jestem na tyle zagłębiony w tą tematykę, aby pozwolić sobie na ferowanie osądów.

W tekście pojawiają się liczne przykłady, wielokrotnie przytaczane są badania, które umożliwiają sensowne uczenie się pojęć, możliwych do zastosowania w praktyce, bowiem wyjaśnione zostały na konkretnych sytuacjach.

Całość jest ciekawa, prosta w przekazie dzięki zastosowaniu niewyrafinowanego języka i zachęcająca do dalszej lektury cyklu. Zdecydowanie polecam

Znowu zaznaczę, że się nie znam, a te książki mają już kilka lat, więc mogą mieć błędy/nieaktualne informacje

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich interesujących się "na serio" psychologią. Bardzo ciekawa, pełna użytecznych informacji, bez lania wody!

Wszystkie części od początku zdają sie być napisane w ten sam sposób, mają jeden cel - otworzyć oczy (oczywiście jeżeli mówimy o kimś kto czyta podstawy psychologii rekreacyjnie a nie w celu nauki na egzamin) i to też zdaję się sprawdzać, gratulacje dla zimbarda, johnsona i mccan za ten dobry cykl

Rewelacyjna książka, dla każdego kto się interesuje psychologią oraz adeptów psychologii. Napisana zrozumiałym językiem oparta na wielu przykładach życia, eksperymentach.
Polecam

Polecam

Pięciotomowe dzieło prof. Zimbardo prezentuje tematykę psychologii w bardzo przystępny sposób. Może być ona podręcznikiem dla studentów psychologii jak również osób zainteresowanych zagadnieniami psychologicznymi

Dużo świetnej wiedzy w przystępnej formie. Zmusza do refleksji i poszerza horyzonty. Jak najbardziej warto chapnąć.

Dobra książka dla studentów i dla osób chcących poznać ludzki umysł:)

Dobra książka dla studentów i dla osób chcących poznać ludzki umysł:)

• Psychologia
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 2. Motywacja i uczenie się