Psychologia i życie

Okładka książki Psychologia i życie Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo
Okładka książki Psychologia i życie
Richard J. GerrigPhilip G. Zimbardo Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychology and life
Wydawnictwo Naukowe PWN
2022-11-28
2006-01-01
Małgorzata Guzowska, Ewa Czerniawska, Aleksandra Jaworska-Surma, Józef Radzicki
psychologia

Okładka książki Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem Daniel Hartwig, Philip G. Zimbardo
Zimbardo w roz... Daniel Hartwig, Phi...
Okładka książki Żyj lepiej, kochaj mądrzej Rosemary Sword, Philip G. Zimbardo
Żyj lepiej, ko... Rosemary Sword, Phi...
Okładka książki Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 2. Motywacja i uczenie się Robert L. Johnson, Vivian McCann, Philip G. Zimbardo
Psychologia. K... Robert L. Johnson, ...
Okładka książki Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 3. Struktura i funkcje świadomości Robert L. Johnson, Vivian McCann, Philip G. Zimbardo
Psychologia. K... Robert L. Johnson, ...

Książki z serii(?) ,,Psychologia. Kluczowe koncepcje" bardziej mi się podobały pod względem formy. Tu jest typowy szkolny podręcznik, gdzie losowo pomiędzy tekstem pojawia się ramka z innym tematem, więc trzeba tak przeskakiwać i poza tym trochę męczyło mnie czytanie kilkukrotnie o tym samym, tylko że w innych działach (np. psychoanaliza; podejścia humanistyczne, behawioralne itd.). Ogólnie to to samo co wyżej wspomniana seria(?) tyle że jest trochę innych informacji.

Książka nie jest nowa, więc niektóre informacje mogą być nieaktualne.

Łatwo i przystępnie. Polecam

Łatwo i przystępnie. Polecam

Zawiera chyba wszystkie zagadnienia psychologiczne, a na pewno większość. Przydatna dla studentów psychologii jak i dla laików z uwagi na prosty język. Jedynie zastanawia mnie fakt, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi do testów po rozdziałach? Chciałabym móc się sprawdzić.

Przeczytanie tej książki zajęło mi wiele czasu, włącznie z powrotem do niej po kilku latach. I nie żałuję ani jednej minuty spędzonej z Psychologią i życiem.
Serdecznie polecam tę pozycję każdej osobie, która chce rozpocząć swoją przygodę z psychologią.
Książka jest napisana przystępnym językiem i zrozumie ją każdy, nawet ten, kto nigdy nie miał styczności z tym tematem. Struktura podręcznika jest przejrzysta. Książka podzielona jest na tematyczne rozdziały. Najważniejsze pojęcia są zaznaczone pogrubioną czcionką, ponad to pojęcia te są dodatkowo wyjaśnione w skrócony sposób w ramkach zamieszczonych na tej samej stronie. Podręcznik Zimbardo jest też pełen przykładów z życia oraz zawiera opis wielu badań psychologicznych. Pomaga to w zrozumieniu określonych zagadnień i odniesieniu ich do własnej rzeczywistości. Jednym słowem - super! :)

Pozycja niełatwa, w znacznej części w formie podręcznika. Jak na tego rodzaju pozycję dość łatwa do zrozumienia dla czytelnika nie zajmującego się tą dziedziną wiedzy zawodowo. Zawiera wiele pożytecznej wiedzy pomagającej nam zrozumieć zarówno zachowania swoje jak i innych.Warta przeczytania, choć może nie wszystkie rozdziały każdego zainteresują.

Bardzo cenne informacje, książka pozwoliła mi przebrnąć przez podstawy psychologii szybko i płynnie, bardzo fajnie się ją czyta - polecam nie tylko studentom psychologii, ale każdemu kto chciałby poznać procesy ludzkiego umysłu i zachowania.

Kompendium wiedzy dla psychologów, przyszłych psychologów i nie tylko :-) Każdy kto choćby trochę interesuję się psychologią znajdzie w tej książce coś dla siebie. Philip Zimbardo i ja bardzo polecamy!!! :-)

Dobre podstawy psychologiczne, jasno i prosto przedstawione w taki sposób, że każdy (bez wykształcenia psycholoicznego) może to spokojnie i przyjemnie czytać

Rewelacyjna. Wszystko napisane w bardzo przystępny sposób. Idealna dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z psychologią.

Bardzo przystępnie napisana, w sposób zachęcający do zgłębiania tematów.

Bardzo przystępnie napisana, w sposób zachęcający do zgłębiania tematów.

• Psychologia
  • Studia