Biłgoraj

Autobiografia znanego polskiego polityka, filozofa i biznesmena przeplatana humorem, ale także powagą w formie: wywiad - rzeka.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ewelina Kwaśniewska | 2011-05-25
Przeczytana: 24 maja 2011

"Płoną koty w Biłgoraju" jest to ciekawa autobiografia -jak dla mnie- fascynującego człowieka. Janusz Palikot w prowadzonej rozmowie opowiada anegdoty ze swojego życia, studiów na KULu, podróży... Odsłania przed Nami tajemnice domu rodzinnego i działalności w liceum, przybliża do odpowiedzi, jak stał się biznesmenem. Dowiadujemy się, jakie wartości stara się wpoić swoim synom, dlaczego wiek męski był dla Niego wiekiem klęski. Poznajemy go jako pracodawcę, męża, partnera, biznesmena i polityka. W miarę czytania przekonujemy się, jak bardzo wszystkie te "role" łączą się ze sobą. Palikot bowiem uważa, że człowiek nie powinien zmieniać się na siłę, na siłę naginać, że nie może porzucać swojej osobowości ponieważ w pewnym momencie zostanie odarty z siebie, tak, jakby stał nago przed ludźmi...

Maryśka | 2012-01-29
Przeczytana: 2011 rok

W wywiadzie wyłania nam się nieznany obraz tego kontrowersyjnego polityka. Janusz Palikot ukazany w tej książce nie ma nic wspólnego z zadziornym zwolennikiem legalizacji marihuany, przeciwnikiem obecności krzyża w Sejmie czy też paradującym ze świńskim ryjem. Poznajemy tu troskliwego ojca rodziny, spełnionego biznesmena, społecznika oraz filozofa intelektualistę. Wypowiedzi p. Palikota są tu przemyślane i wyważone. Mówi o warunkach prowadzenia biznesu w Polsce, bolączkach polskiej demokracji, niskim kapitale społecznego zaufania zarówno do instytucji państwowych jak i ludzi do siebie nawzajem. Polityk nie gani tu nikogo, nie szuka winnych, nie poluje na czarownice. Będąc świadom tychże niedoskonałości mówi, co należy poprawić.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Polecam ją każdemu, kto pragnie poznać prawdziwe oblicze "faceta z Biłgoraju".

| 2010-08-12

Zapalony społecznik i niespełniony intelektualista, czy cyniczny pijarowiec, snob i nuworysz? Niezależnie od tego, kim naprawdę jest Janusz Palikot, warto poznać jego wersję. Z książki wyłania się obraz nieco inny, niż znamy z telewizji - Palikot nie ujada i nie strzela na oslep, za to dość ciekawie i przekonywująco opowiada o wartościach społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i wolnego rynku. Biografio-wywiad napisany jest o wiele bardziej łagodnie i "na kolanach" niż wydany w 2010 roku wywiad rzeka pt. "Ja Palikot", zrobiony przez Cezarego Michalskiego.

| 2011-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2011

Nietypowa postać. Janusz Palikot to z pewnością, jedna z tych postaci, których biografia wydaje się być zwyczajna, ale taka nie jest. Odkrywamy filozofa (z wykształcenia!), biznesmena i polityka. Nieważne wydają się tu sympatie czy ich brak, każdego warto poznać i pozwolić na poznanie.
Wywiad nie jest długi, obfity w ciekawe anegdoty i treści. Warto! Bo przecież w tym szaleństwie jest metoda.

Lena | 2011-08-17

Książkę dostałam na jednym ze spotkań pana Palikota ze studentami. Sama bym zapewne jej nie kupiła, ale skoro już ją miałam to przeczytałam. Książka jak książka przedstawiająca życie polityka. Ale przeczytać warto, choćby dlatego, aby choć trochę bliżej poznać tego dość kontrowersyjnego polityka.

Iwona | 2011-02-15
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 05 grudnia 2010

Bardzo dobry wywiad. Palikot jako intelektualista, przedsiębiorczy człowiek i społecznik. Wszystko bez zadęcia i z odpowiednimi wartościami.

Szczepan Bentyn | 2010-05-31

Jestem pełen podziwu i szacunku do tego wielkiego człowieka.

Mikołaj | 2013-07-25
Przeczytana: 27 lipca 2013