Stąd do nieba. Ostatnie przesłanie. Rozmowy z Arturem Sporniakiem i Janem Strzałką

Joachim Badeni OPArtur Sporniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie religia
Wydawnictwo Literackie
religia chrześcijaństwo duchowość rozmowa wywiad
religia
religia chrześcijaństwo duchowość rozmowa wywiad

Książka ta w niesamowity sposób uświadamia to co dzieje się podczas sprawowania każdej Mszy Świętej. Warto ją przeczytać aby przypomnieć sobie, że nie są to tylko gesty, słowa czy regółki. Jest to prawdziwe spotkanie z żywym Jezusem.

Książki dominikanina Joachima Badeniego uwielbiam i pochłaniam wręcz zawsze każdą jego pozycję. Tutaj są akurat rozmowy z nim tuż przed jego śmiercią. Jeśli w mojej parafii byłby taki człowiek jakże przyjemniejsze byłoby chodzenie do kościoła. Ilu młodych ludzi byłoby na mszach. Nie potrafię wyrazić jaki mądry człowiek to był ... W tej książce najlepsze co może być to...

UWAGA! KSIĄŻKĘ ZALECAM WSZYSTKIM, A W SZCZEGÓLNOŚCI ANTYKLERYKAŁOM.
Dominikanin Kazimierz BADENI jest pozytywnym bohaterem mego eseju pt „Czy jestem antyklerykałem?”, a że recenzuję po raz pierwszy jego książkę, przytaczam fragment wspomnianego wypracowania:
„BADENI Joachim, dominikanin, /orig Kazimierz//1912-2011/ cieszył się, że ...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam książki Badeniego. Zapisy rozmów z nim. To akurat ostatnia z ostatnich. I o sprawach ostatnich też mówi niekiedy.

Badeniego rozmówcy zaczeli oblegać, gdy ten był juz grubo po 90-tce. Żadnej książki nie napisał własnoręcznie. Wzrok już nie był ten. Ale światłości umysłu i precyzji formułowania myśli mógłby mu pozazdrościć niejeden młody człowiek.

Badeni ma to do...

• Chrześcijaństwo
  • Must have ... must read :)
  • Duchowość, religia
  • 2014