8 (17 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-240-2159-8
religia
Ag2S

Tylko od ojca Leona dowiesz się, jak dostać się do nieba. Ojca Leona Knabita, benedyktyna z Tyńca, nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Duszpasterz, spowiednik, rekolekcjonista, publicysta, autor wielu książek i bohater programów telewizyjnych jest uwielbiany przez młodszych i starszych. W rozmowie z Wojciechem Bonowiczem i Arturem Sporniakiem mówi o wszystkim co najważniejsze – o...

Tylko od ojca Leona dowiesz się, jak dostać się do nieba.
Ojca Leona Knabita, benedyktyna z Tyńca, nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Duszpasterz, spowiednik, rekolekcjonista, publicysta, autor wielu książek i bohater programów telewizyjnych jest uwielbiany przez młodszych i starszych. W rozmowie z Wojciechem Bonowiczem i Arturem Sporniakiem mówi o wszystkim co najważniejsze – o młodości, miłości, rodzinie, szczęściu, starości, Kościele, sakramentach, życiu mnicha, ubóstwie, bogactwie i wielu innych rzeczach. A wszystko to okraszone anegdotami z własnego życia. Każdy czytelnik może znaleźć u ojca Leona jakąś mądrość przeznaczoną specjalnie dla niego. Książka jest wznowieniem dwóch tomów rozmów z ojcem Leonem, Schody do nieba i Od początku do końca.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3550,Spotkania-z-ojcem-Leonem

aikaternie | 2015-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Nie spodziewałam się, że tak mnie ta rozmowa ujmie.
Po pierwsze- zwracają uwagę ogromny spokój i mądrość bijące z wypowiedzi ojca Leona. I jest to mądrość, która nie udaje, że wie wszystko i która pozwala bez ogródek odpowiedzieć na pytanie: "Żebym to ja wiedział!".
Po drugie- prowadzący rozmowę Wojciech Bonowicz i Artur Sporniak dorównują rozmówcy wiedzą i, co nie jest częste w takich rozmowach, nie stanowią irytującego tła dla bohatera, a są partnerami w dialogu. Wiem, że to nie byle jacy dziennikarze, ale mimo wszystko sądzę, że jest to fakt godny odnotowania.
Po trzecie- treść. To rozmowa na wiele, wiele tematów, która ukazuje świat z perspektywy sędziwego zakonnika. A jest to perspektywa bardzo ciekawa i chyba żaden przeczytany rozdział mnie nie znudził, a w wielu znalazłam myśli, które absolutnie mnie oczarowały.

beatah | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Muszę przyznać, że postać Ojca Leona Knabita jakoś mi do tej pory umknęła, nigdy nie zdarzyło mi się przeczytać żadnej z jego książek. Ostatnio na promocji Znaku kupiłam "Spotkania" i przeczytałam jednym tchem. Polecam wszystkim. Cudowne rozmowy na wszystkie ważne dla człowieka wierzącego, i człowieka w ogóle, tematy. Ojciec do niczego nie zmusza, niczego nie narzuca, mówi co wg niego jest najważniejsze. Jest to książka do której po pierwszym przeczytaniu powinno się często wracać, czytać wybiórczo, koncentrować się na jednej konkretnej rozmowie. Każda jest warta uwagi i zastanowienia, każda może jakoś na nas wpłynąć, coś zmienić. Wiele myśli i zdań wartych zapamiętania...

Sławomir | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017