Thorgal: Trzech starców z krainy Aran

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Thorgal (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Les trois vieillards du pays d'Aran
832379815X
fantasy, wikingowie
komiksy
Paweł

Następny tom jednej z najpopularniejszych europejskich serii fantasy.Podczas swojej wędrówki Thorgal i Aaricia trafiają do tajemniczego kraju Aran.Mieszkańcy właśnie obchodzą osobliwe święto. Istnieje proroctwo, że ten, kto za pomocą jednej strzały uwolni z więzów legendarny naszyjnik Thjazi, zostanie władcą kraju Aran. Aarcia bez większego namysłu podejmuje wyzwanie. I właśnie w tym momencie bohaterowie wpadają w prawdziwe tarapaty...

źródło opisu: Egmont 2000

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Villiana | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Thorgal i Aaricia podążają razem w stronę swojego nowego wspólnego życia, w poszukiwaniu domu. Na swojej drodze spotykają Jadawina, który zaprasza ich w odwiedziny do krainy Aran, gdzie czeka na nich spora porcja zmartwień.

Ach ta kobieta Thorgala. Same przez nią kłopoty, ciągła walka o życie. Ledwo ją lepiej poznałam, a już straciłam do niej całą sympatię. Ale sama historia kipiała akcją i świetnie się bawiłam. Uwielbiam tego typu rywalizacje, jakie zostały przedstawione w komiksie. Upewniłam się też w przekonaniu, że chcę więcej i będę dalej śledzić losy Thorgala.

Thadeus | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Kolejny tom przygód Thorgala, szybko się czyta ;) Polecam :)

Dariusz Gruca | 2018-02-05
Przeczytana: 10 lutego 2018

Przygody Thorgala bardzo wciągają :) polecam

Fionn_Lirriel | 2016-07-10

O ile ogół serii "Thorgal" uwielbiam o tyle "Nad jeziorem bez dna" to moim zdaniem najsłabszy tom. Po pierwsze - Aaricia jest za głupiutka i nieostrożna jak na córkę wodza wikingów. Po drugie - trudno uwierzyć, by Thorgal był na serio taki lekkomyślny i "przebrał się" za kandydata o rękę Aaricii za pomocą hełmu. I pilnujący jak oka w głowie branki strażnicy nie kazaliby mu go zdjąć - serio? No i wreszcie debiut Strażniczki Kluczy - jeden z kandydatów przywiązuje ją do drzewa jak bezwolne cielę a i tak ta zaraz potem dokazuje "wchłaniając się" w drzewko przy dziwacznym śmiechu. Ojojoj. Ale i tak daję wysoką ocenę, bo komiks był jakby nie patrzeć bardzo miłym przerywnikiem. :)

Piotr | 2017-03-10
Przeczytana: 1995 rok

Swietna historia a zakonczenie jeszcze lepsze.

Alchemik | 2011-10-29

Genialny odcinek!