Hugo: Zaklęcie w fasolę

Cykl: Hugo (tom 1)
Wydawnictwo: Orbita
Hugo - Le Sortilege du Haricot
837034027X
fasola, Hugo, przyjaźń, wyprawa, wiedźma, król
komiksy
Darth_Morrigan

Pierwszy z serii komiksów. W tej części dzielny Hugo oraz jego przyjaciele: Biskoto i Narcyz muszą ratować z opresji królewskiego syna, którego pewna staruszka- wiedźma, zamieniła w ziarenko fasoli.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Było to dawno, dawno temu, gdy na zamkach panowali zacni królowie, a dzielni rycerze wyruszali w niebezpieczne misje dla zaszczytów i chwały. Właśnie na takim zamku stara wiedźma Kadabra postanowiła nauczyć moresu książęcego synalka, znanego nicponia i ladaco, zamieniając go w ziarenko fasoli. Nadworny mędrzec, nie mając wystarczającej mocy by odczarować księcia Roberta, radzi zorganizować wyprawę do Ogrodu Warzywnego czarodzieja Orlinga. Jedynymi śmiałkami, którzy podejmują się tego karkołomnego zadania, są rudowłosy trubadur Hugo i jego wierny kompan, niedźwiedź Biskoto.
„Zaklęcie w fasolę” to pierwszy tom przygód dzielnego muzykanta, opowieść z pogranicza realności i iluzji. W średniowieczną rzeczywistość (zamki, rycerze, królowie) wkrada się świat dziwów i fantazji, w którym nasi bohaterowie spotkają strasznego Ssacza, Posępnego Stracha czy choćby dwie armie: warzyw i pasożytów, toczące ze sobą odwieczne wojny.
Co urzeka w tej historii najbardziej? Przede wszystkim...

Pierwsze spotkanie z Hugo i jego współtowarzyszami. Jest to dobra porcja bardzo przyjemnego fantasy. Brak w niej seksu i ostrych scen przemocy, co sprawia, że świetnie się nadaje dla młodych czytelników. I choć fabuła jest trochę przewidywalna, to wyobraźnia autorów sprawia, że się nie nudzi i śmiało można do niej wracać.
Dla mnie był to pierwszy kontakt z fantasy w ogóle, co pozostawiło po sobie specyficzny sentyment.
Jedyna szkoda, że całości przygód Hugo, było tylko pięć tomów.

PIT | 2015-06-25
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane

Niesamowita wyobraźnia, wspaniały humor i doskonała kreska. Chapeaux bas.

charu | 2014-10-20

Po raz pierwszy czytałam ten komiks chyba w wieku 12 lat. Dopiero niedawno przeczytałam ponownie. Komiksy Hugo lubiłam za trochę mroczny klimat pełen magii.

| 2014-07-07

Komiksy HUGO były jednymi z moich ulubionych obok Niedźwiadka Bamse i Kaczora Donalda. Komiksy nieco mroczne, pełne magii. Rewelacja.

Karolina | 2015-07-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

sentyment dzieciństwa- uwielbiam!

Alchemik | 2013-02-18

Dobra seria komiksowa dla dzieci i młodzieży.

Piotr | 2013-10-29
Przeczytana: 1993 rok

Dobra kreska, wartka akcja, udany humor sytuacyjny, pozytywne zakończenie - jednym słowem Hugo.
Polecam młodemu czytelnikowi piękny świat baśni bez sexu i przemocy gdzie dobro zwycięża.

Savrunne | 2016-10-29
Ronja | 2016-10-05