Hugo: Zaklęcie w fasolę

Cykl: Hugo (tom 1)
Wydawnictwo: Orbita
Hugo - Le Sortilege du Haricot
837034027X
fasola, Hugo, przyjaźń, wyprawa, wiedźma, król
komiksy
Darth_Morrigan

Pierwszy z serii komiksów. W tej części dzielny Hugo oraz jego przyjaciele: Biskoto i Narcyz muszą ratować z opresji królewskiego syna, którego pewna staruszka- wiedźma, zamieniła w ziarenko fasoli.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Betoniarka | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Zapomniałam już jaką frajdę sprawiał mi kiedyś Hugo. A czytając teraz okazało się, że dokładnie pamiętam niektóre obrazki i kwestie. Komiks ma tak niesamowity bajkowy klimat i takie świetne poczucie humoru, że i teraz, "parę" lat później jest dla mnie wyjątkową przygodą.

Uwaga na nowe wydanie! W sprzedaży jest przepiękne wydanie kolekcjonerskie wszystkich tomów, które jest tragicznie przetłumaczone i psuje cały klimat komiksów. Stare natomiast bardzo polecam.

charu | 2014-10-20

Po raz pierwszy czytałam ten komiks chyba w wieku 12 lat. Dopiero niedawno przeczytałam ponownie. Komiksy Hugo lubiłam za trochę mroczny klimat pełen magii.

PIT | 2015-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Niesamowita wyobraźnia, wspaniały humor i doskonała kreska. Chapeaux bas.

Pierwsze spotkanie z Hugo i jego współtowarzyszami. Jest to dobra porcja bardzo przyjemnego fantasy. Brak w niej seksu i ostrych scen przemocy, co sprawia, że świetnie się nadaje dla młodych czytelników. I choć fabuła jest trochę przewidywalna, to wyobraźnia autorów sprawia, że się nie nudzi i śmiało można do niej wracać.
Dla mnie był to pierwszy kontakt z fantasy w ogóle, co pozostawiło po sobie specyficzny sentyment.
Jedyna szkoda, że całości przygód Hugo, było tylko pięć tomów.

| 2014-07-07

Komiksy HUGO były jednymi z moich ulubionych obok Niedźwiadka Bamse i Kaczora Donalda. Komiksy nieco mroczne, pełne magii. Rewelacja.

Karolina | 2015-07-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

sentyment dzieciństwa- uwielbiam!

Alchemik | 2013-02-18

Dobra seria komiksowa dla dzieci i młodzieży.

Piotr | 2013-10-29
Przeczytana: 1993 rok

Dobra kreska, wartka akcja, udany humor sytuacyjny, pozytywne zakończenie - jednym słowem Hugo.
Polecam młodemu czytelnikowi piękny świat baśni bez sexu i przemocy gdzie dobro zwycięża.

KotGacek | 2018-05-03
Irimias | 2018-04-09