Anioł ciemności

Wydawnictwo: Rebis
The Angel of Darkness
8371206860
Laszlo Kreizler

Mrożąca krew w żyłach kontynuacja bestsellerowego, powieściowego debiutu Caleba Carra – „Alienisty”. Niesamowita książka w której, groza i okrucieństwo przeplatają się z wiarą w potęgę ludzkiego umysłu. W 1896 roku Stevie Tagger był członkiem kierowanej przez alienistę Laszla Kreizlera grupy, która zidentyfikowała seryjnego zabójcę Johna Beechama. Teraz sam opowiada kolejną z jej...

W 1896 roku Stevie Tagger był członkiem kierowanej przez alienistę Laszla Kreizlera grupy, która zidentyfikowała seryjnego zabójcę Johna Beechama. Teraz sam opowiada kolejną z jej dramatycznych przygód.

W 1897 roku Stany Zjednoczone stoją na krawędzi wojny z Hiszpanią. Tymczasem w Nowym Jorku nieznana kobieta uprowadza dziecko sekretarza hiszpańskiego konsula. Początkowo wydaje się, że to polityczna prowokacja. Niestety, wkrótce wychodzi na jaw, iż córka dyplomaty nie jest jedyną ofiarą. Mnożą się przypadki okrutnych śmierci dzieci. Ludzi ogarnia przerażenie, a sprawa zatacza coraz szersze kręgi...

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

eR_ | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Miałem wrażenie ,że autor pisał o niczym,żeby tylko zwiększyć liczbę stron.
Poza tym,książka warta polecenia,ale moim zdaniem słabsza od Alienisty.

Karolina | 2018-06-08
Przeczytana: 30 maja 2018

Z Caleb'em Carr'em jest jeden problem. Bawi się w za dużą szczegółowość. Przez to czytanie jego książek jest momentami nużąca, bo zanim rozwinie się akcja czytelnik ma już dość. Tak jest też w tym przypadku. Mamy dużo nudnych opisów i nagle bum, krótki zwrot akcji. Cieszy mnie jednak to, że mogłam poznać dalsze losy bohaterów "Alienisty", bo nie będę ukrywać, że zarówno książka jak i serial przypadły mi do gustu. Mimo długich opisów, polecam.

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2011 rok

Lubię grube książki, ale nie lubię pisania dla samego marnowania atramentu. A taka jest kontynuacja „Alienisty”.
Opowieść o Libby Hatch (mowa jest o niej już na pierwszych kartach powieści, więc żadnej tajemnicy nie zdradzam) stała się dla Carra pretekstem do snucia mnóstwa wątków.
Mamy zatem wątek kryminalny, czyli sprawę porwanej dziewczynki i mordowanych dzieci. Wątek miłosny – afekt Steviego Taggerta do młodocianej prostytutki Kat Devlin (i pretekst do opisania kolejnego rozdziału prostytucji dziecięcej w dziewiętnastowiecznym Nowym Jorku). Wątek środowiskowy – opowieść o gangu Nowego Jorku Hudson Dusters, jego przywódcy Goo Goo Knoksie i podrzędnym alfonsie Ding Dongu (pretekst do opisania środowiska kryminalnego). Wątek sądowy, gdzie pojawia się kolejna postać – prokurator Rupert Picton, a powieść zaczyna przypominać książki Jodi Picoult. Mamy też wątek feministyczny – opowieść o biurze detektywistycznym i poczynaniach dzielnej Sary Howard i wątek lojalnościowy – gdzie...

Cicha | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Rewelacyjna książka! Powiedziała bym że nawet lepsza od cz.1. Na całe 800 był tylko 1 nudny fragment a tak trzeba było mnie łomem odrywać od tej książki. W tej części narratorem jest Steve, wszystkie postacie znów wracają do rozwiązywania zagadki porwań i morderstw, akcja przenosi się pomiędzy Nowym Jorkiem a miasteczkami w jego pobliżu. Pan Moor jak zwykle najlepszy! :) Polecam!

MartaKa | 2014-02-20

Ciąg dalszy spraw prowadzonych przez detektywów przy pomocy psychologa śledczego zwanego w tamtym czasie alienistą. Polecam, czyta się jednym tchem

Mania3987 | 2018-08-15

Czy Carr naprawdę nie potrafi pisać oszczędniej? Ponad 800 stron i mnóóóstwo opisów! Alienista też był przegadany, rozumiem że autor chce przekazać czytelnikom jak najwięcej info o tamtych czasach, ale litości!

Niechcemieckota | 2019-05-18
Smokopilka | 2019-05-01