Caleb Carr

Amerykański historyk wojskowości i pisarz, który zdobył rozgłos powieściami osadzonymi w epoce wiktoriańskiej. Ukończył studia z historii wojskowości oraz historii dyplomacji na Uniwersytecie Nowojo... Amerykański historyk wojskowości i pisarz, który zdobył rozgłos powieściami osadzonymi w epoce wiktoriańskiej.

Ukończył studia z historii wojskowości oraz historii dyplomacji na Uniwersytecie Nowojorskim. Jest współredaktorem kwartalnika „MHQ: The Quarterly Journal of Military History”, publikuje też własne teksty dotyczące kwestii politycznych i wojskowych.

Jest autorem książek poświęconych m.in. postaciom amerykańskiej z historii wojskowości, pisze także powieści, sztuki teatralne i scenariusze.

Zdobył rozgłos wydaną w 1994 roku powieścią „Alienista”. Jest to osadzona w realiach epoki wiktoriańskiej opowieść kryminalna, w której grupa specjalistów (policjantów, dziennikarzy, naukowców, w tym m.in. Laszlo Kreizler, tytułowy alienista) próbuje rozwikłać zagadkę zabójstw nieletnich chłopców. Wśród bohaterów pojawia się m.in. Theodore Roosevelt, późniejszy prezydent USA, jako szef nowojorskiego oddziału policji. Powieść została dobrze przyjęta zarówno przez krytykę, jak i czytelników, czego wyrazem było wiele nagród. W 1997 roku opublikował powieść „Anioł ciemności”, stanowiącą kontynuację „Alienisty” i dorównującą debiutowi pod względem językowym i fabularnym.

Późniejsze utwory Carra, w tym powieść „The Italian Secretary” traktująca o przygodach Sherlocka Holmesa oraz powieść SF pt. „Killing Time” już nie wzbudziły wśród czytelników większego zainteresowania.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Alienista
Alienista
Caleb Carr

7,22 (684 ocen i 93 opinii)
Alienista
Autor:
Cykl: Dr Laszlo Kreizler (tom 1)
Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theod...
czytelników: 1867 | opinie: 93 | ocena: 7,22 (684 głosy) | inne wydania: 3
Anioł ciemności
Anioł ciemności
Caleb Carr

7,01 (70 ocen i 6 opinii)
Anioł ciemności
Autor:
Cykl: Dr Laszlo Kreizler (tom 2)
Seria: Salamandra
Mrożąca krew w żyłach kontynuacja bestsellerowego, powieściowego debiutu Caleba Carra – „Alienisty”. Niesamowita książka w której, groza i okrucieństwo przeplatają się z wiarą w potęgę ludzkiego umysł...
czytelników: 293 | opinie: 6 | ocena: 7,01 (70 głosów)
Das Blut der Schande
Das Blut der Schande
Caleb Carr

5 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 5 (1 głos)
Miasteczko Surrender
Miasteczko Surrender
Caleb Carr

6,08 (39 ocen i 12 opinii)
Miasteczko Surrender
Autor:
Książka autora kultowego ALIENISTY! Wkrocz do mrocznego świata, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie. Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw. Mimo prób zatusz...
czytelników: 215 | opinie: 12 | ocena: 6,08 (39 głosów)
What If...? Vol 2 Eminent Historians Imagine What Might Have Been
What If...? Vol 2 Eminent Historians Imagine What Might Have Been
Robert Cowley, Caleb Carr, Andrew Roberts, Geoffrey Ward, Cecelia Holland, Theodore F. Cook

5 (1 ocen i 0 opinii)
What If...? Vol 2 Eminent Historians Imagine What Might Have Been Cykl: What If? (tom 2)
There is no surer way to feel the danger or the good fortune of our collective past than to contemplate those moments when the world's future hung in the balance. Our brightest historians speculate...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 5 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

5
848
1394
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (16)

Czytelnicy (848)

Cytaty tego autora (11)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Serialowy zawrót głowy

Pamiętacie te czasy, gdy w niedzielny wieczór ulice polskich miast pustoszały, a we wszystkich oknach migało światło telewizorów? Właśnie zaczynała się „Dynastia”. Albo kiedy trzeba było czekać z niecierpliwością na kolejny odcinek „Czterech pancernych i psa” lub „Czterdziestolatka”? „Przyjaciele” zapraszali nas do swoich mieszkań. Mogliśmy wyskoczyć nad „Jezioro marzeń” czy śledzić losy bohaterów „Żegnaj, Rockefeller”.


więcej
Rozdano statuetki Emmy!

Rozdano Nagrody Emmy w najważniejszych kategoriach. Tegorocznym „książkowym” tryumfatorem serialowej gali została „Gra o Tron”. Łącznie zdobyła ona aż 9 statuetek. Wśród nominowanych znaleźli się również „Opowieść podręcznej”, „Alienista” i „Patrick Melrose”.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd