7 (16 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ramses der Grosse eine Archäologische Biographie
Ramzes, Starożytny Egipt
historia
GJu

Najsłynniejszy faraon starożytnego Egiptu, Ramzes II, w pełni zasłużył na przydomek "Wielki". Żył niemal sto lat, z czego rządził aż 67, pozostawiając po sobie państwo w największym rozkwicie i około... 150 dzieci! Za jego panowania zbudowano słynne świątynie w Luksorze i Karnaku oraz wykutą w skale Abu Simbel. Autor, twórca światowego bestsellera "Ucieczka faraonów", charakteryzuje niezwykłą postać Ramzesa i ze szczegółami opisuje życie na dworze największego z faraonów.

Loca | 2013-01-04

Naprawdę warto przeczytać. Poznajemy faraona, jego życie, życie jego ludu i jego "kochanek". Zagłębiamy się w historię tak odległą, że powinna być dla nas nie zrozumiała, a jednak wydaje się bliższa niżbyśmy chcieli. Czasem jest śmiesznie, czasem poważnie, ale zawsze jest ciekawie. Warto przeczytać.

-M-R- | 2013-03-10

Nie czyta się tej pozycji tak lekko jak "Nerona", tego samego autora i z tej samej serii, ale mimo wszystko nie jest to suche historyczne opracowanie. Przede wszystkim ze względu na tło obyczajowe, które trochę "zmiękcza" wyczerpujące opisy badań archeologicznych. Polecam!

Emina | 2016-07-18
zinio | 2014-07-08