Stalowy szczur ocala świat

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Stalowy szczur (tom 5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
The Stainless steel rat saves the world
stalowy szczur, harrison
corrum

Galaktyka staje się miejscem wojny w czasie. Nieznany agresor stara się wyeliminować w pierwszej kolejności szefów Korpusu Specjalnego. Stalowy Szczur musi powstrzymać atak, by ocalić ludzkość i swoich najbliższych. Zostaje przerzucony w czasie o trzydzieści trzy tysiąclecia, bez możliwości powrotu, na planetę zwaną Ziemia, która jest prawdopodobnie tajną bazą najeźdźców.

Daniel Taberski | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Z trzech tomów Stalowego Szczura, które dotychczas przeczytałem, ten był zdecydowanie najlepszy. Wartka akcja od pierwszej strony i - w przeciwieństwie do "Zemsty Stalowego Szczura" - bardzo zgrabne, trzymające się kupy zakończenie. Najs :).

jalop | 2012-07-25
Przeczytana: 25 marca 2005

Świetna seria, na dodatek troszkę można poznać historię.
Kilka razy przecytałem i nigdy się nie zawiodłem.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

Mamerkus | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Niestety rozczarowanie. Tematyka podróży w czasie to samograj, ale można na nim polec, jeżeli nie ma się do zaoferowania nic więcej, poza wyświechtanymi pętlami czasowymi i innymi tego typu standardami. Początek jest świetny i dynamiczny, ale chociaż powieść jest cieniutka, to szybko zaczyna nużyć swoją jednostajnością i brakiem pomysłów autora na wykorzystanie podróży w czasie. Do tego końcówka mocno rozczarowuje brakiem rozwiązania zagadki Onego.
Bywały już lepsze powieści ze Stalowym Szczurem.

batory1154 | 2015-11-06

książka łącząca różne style. Ma coś z absurdu książek Douglasa Adamsa. Cenię ją za humor i lekkość. Bohater łączy inteligencję z gadżetami i nigdy nie rezygnuje. Kosmiczna komedia w najlepszym stylu

| 2013-05-06
Przeczytana: 1998 rok

Ha! Jedna z moich pierwszych książek science fiction! Dzięki temu autorowi odkryłam czym jest cyber punk, i jak wygląda kosmiczna wersja Indiany Jonsa :D
James Boliva di Griz - to imię i nazwisko wyryło się na stałe w mojej głowie. A przygody Stalowego Szczura, choć obecnie trącą mi trochę myszką, nadal czytam z uśmiechem na twarzy.
Jest to lektura typowa na odpoczynek od wszystkiego. Tak żeby nie myśleć a po prostu się bawić. Akcja, przygoda, niesamowity wątek romantyczny (chyba mój ulubiony w tego typu książkach). Tylko czytając przygody Stalowego Szczura trzeba pamiętać o jednym - w całości zgadzamy się na świat jaki stworzył pisarz i nie zadajmy sobie żadnych pytań z gatunku fizyki, chemii czy biologii - jeśli di Griz wpada w tarapaty i nie ma przy sobie nic to na pewno z nich wyjdzie bez szwanku. A nawet jeśli to i tak się zregeneruje.
W końcu jest lepszy nić McGyver, Robocop, Mad Max czy wszyscy oni razem wzięci.

Sławek_82 | 2013-04-04
Przeczytana: kwiecień 2013

Jedna z lepszych pozycji H.Harrisona z cyklu o stalowym szczurze

OmniModo | 2013-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2013