Blue Bistro

Wydawnictwo: Reader's Digest
The Blue Bistro
sabina

Kiedy Adrienne Dealey poszukując pracy, przybywa na malowniczą wyspę Nantucket, nie wie, że otwiera się przed nią najważniejszy rozdział jej życia.

Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2013

Lektura na jesienny wieczór przy kominku - czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Aż niemal zbyt przyjemnie jeśli zastanowić się nad tym o czym jest ta opowieść. Trochę odniosłam wrażenie, że Autorka jedynie mimochodem wspomina o sprawach poważnych - ciężkiej, nieuleczalnej chorobie, stracie rodzica w dzieciństwie, uczciwości, prawdziwej przyjaźni poddanej próbie. Te trudne tematy są wciąż obecne, stanowią niejako kanwę całej opowieści, a jednocześnie klimat (chciałoby się wręcz powiedzieć klimacik) jest lekki, radosny, ludzie piękni i w większości szczęśliwi, a happy end nieunikniony. Taka trochę amerykańska masowa produkcja na niespełna 90 minut cukierkowej kinowej papki.

beautifullife | 2014-05-30

Nie jestem fanką książek o wątku gdzie występuje nagłe zakochanie, jednak ta jest tą, która jako jedna z nielicznych tego typu mnie "uwiodła" i zauroczyła. Wracam do niej wiele razy i zawsze przeżywam ją na nowo, z tymi samymi emocjami pomimo znajomości fabuły. Całość jest pozytywnie skomponowana, czyta się ją szybko a zarazem przyjemnie. Po zakończeniu daje uczucie wewnętrznego niedosytu.

Leon Zabookowiec | 2013-06-18

Książka jest napisana przyjemnym stylem, posiada sympatycznych bohaterów i ulokowana została w pięknych okolicach, które opisano z należytą starannością. Miłość, widoki, uroczy mieszkańcy - książka dość przewidywalna, ale na wieczór w sam raz.

Zielona | 2014-01-28

Książka przewidywalna, jak dla mnie, to taka w zasadzie o niczym. Nie porywa, nic szczególnego, ale jak już ją posiadam, to po prostu przeczytałam.

morelka | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Książka przyjemna. W sam raz na długi jesienny czy zimowy wieczór.

xbletka | 2013-11-03
Przeczytana: 23 października 2013

W sam raz na jesienne wieczory. :)

edyta | 2010-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Podobała mi się. Moje "wielkie czytanie" zaczynałam od polskich książek , gdyz zagraniczne wydawały mi się nieprawdziwe, zwłaszcza jakies romansidła. Ta jednak jest w miarę fajna. Polecam.

Ewa | 2011-06-25

Przyjemna.