Kolekcja

Tłumaczenie: Joanna Nałęcz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Vintage affair

Jeszcze wczoraj Phoebe miała doskonałą pracę, narzeczonego i z optymizmem patrzyła w przyszłość. Nagle jej świat wywrócił się do góry nogami. Żeby znaleźć zapomnienie, otwiera sklep ze starymi eleganckimi strojami i zatraca się w pracy. Jej życie odmienia się w dniu, kiedy do sklepu przychodzi starsza Francuzka. Chce sprzedać całą kolekcję swoich przedwojennych kreacji. Poza jednym błękitnym płaszczem.

ebibook | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Lubicie secondhandy? Bo ja bardzo. Co prawda nie odwiedzam tych miejsc, gdzie towar na wagę zalega na górach szmat, ale raczej takie, gdzie odzież wyceniona wisi na wieszakach. Uwielbiam wyszukiwać perełki w postaci jedwabnych sukienek i bluzeczek, sweterków i płaszczy, których głównym składnikiem nie jest poliester, akryl itp., ale wełna, kaszmir i alpaca. Starannie wykończone dobrze skrojone ubrania, niejednokrotnie posiadające jeszcze metki których jedyną wada było to, że nie znalazły klientów, kiedy były jeszcze ostatnim krzykiem mody, albo ich nabywcy znudzili się nimi zbyt szybko a może zmienili swoje sylwetki. Będąc rozpieszczonym delikatnym dotykiem jedwabnej sukienki dość trudno robi mi się zakupy w sklepach popularnych sieciówek, gdzie króluje bylejakośc i tani surowiec.

Dlatego bardzo łatwo było mi się wczuć w pogodny klimat książki Isabel Wolff „Kolekcja”.
Phoebe Swift – główna postać książki pasjonuje się ubraniami z ubiegłych epok . Po ukończeniu studiów z historii...

Magdalena | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Bardzo ciepła opowieść o współczesnej kobiecie, mająca wiele odnośników do przeszłości. Phoebe Swift straciła najbliższą osobę, aby sobie jakoś z tym poradzić, zakłada sklep z ubraniami typu vintage. Ubrania takie, poza swą oryginalnością, mają też swoją historię, noszą ślady egzystowania innych ludzi. Phoebe kupując ubrania od jednej z właścicielek poznaje historię której nie zna nikt inny, angażuje się w nią emocjonalnie, pomaga kobiecie wręcz desperacko odnaleźć ślad po zabranej do obozu koncentracyjnego żydowskiej przyjaciółce.
Ta książka to nie tylko piękne historie pięknych ubrań, to też opowieść o utraconej przyjaźni, rozpieszczaniu dzieci i zbiegach okoliczności. Podnosi na duchu, sugeruje, że wszystko może się udać, a naszej drodze mogą stanąć naprawdę dobrzy ludzie.

Mary | 2010-11-06
Przeczytana: październik 2010

Spodziewałam się lekkiego, babskiego czytadła, coś w stylu Bridget Jones czy Seksu w wielkim mieście, tymczasem - miłe zaskoczenie. Książka o przyjaźni, wdzięczności, oraz pasji życiowej. Duży plus.

Viper | 2016-07-05
Przeczytana: 01 lipca 2016

Bardzo szybko się ją czyta. Opowieść jest dość wciągająca. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to dość przytłaczająca ilość niezrozumiałych opisów ubrań, które w większości okazały się zupełnie nieprzydatne i nic nie wnoszące do akcji oraz fakt, że niestety, ale końcówka rozczarowuje. Poleciłabym kobietom, które znają się na dawnej modzie lub krawiectwie, przepadającym za romansami.

Nikki | 2011-06-13
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Bardzo fajna, nieco nostalgiczna powieść, zupełnie inna niż się spodziewałam że będzie - uwielbiam takie zaskoczenia :) Z pewnością godna polecenia.

Magdalena | 2012-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Bardzo dobre czytadło na jeden wieczór. Nie mogłam się oderwać. Ciepła i wzruszająca, a przy tym lekko napisana.

aniaszew | 2015-10-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 09 czerwca 2015

To pozycja jedna z pierwszych na mojej liście.
Książkę czyta się jednym tchem. Wciągająca, pełna ciepła i uroku. Opowiada o radzeniu sobie z przeszłością, sztuce wybaczania innym, a także samemu sobie. Uroku dodaje opis pięknych ubrań, z którymi wiąże się historia.

Kinga | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Kiedy wypożyczałam książkę w bibliotece, wzięłam ją od niechcenia, sądziłam że to będzie kolejna, romantyczna powieść, oczywiście przewidywalna do bólu. Miłe zaskoczenie, wciągająca od pierwszych stron, zabawna, czasem wzruszająca. Polecam z czystym sumieniem :)

100aniolow | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Ksiązka absolunie godna polecenia. Juz po zakończeniu tęskni się za bohaterką i jej ciekawą codziennością.

Kasia W-ka | 2011-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2011

Nie można się od nie oderwać... Czyta się ją jednym tchem. POLECAM!!!