Prywatne życie Stalina

83-85049-13-4
ZSRR, biografia, Stalin
literatura faktu
artemis

Jurij Boriew - pisarz, filozof. Przez prawie 50 lat zbierał opowieści ludzi, którzy mieli bezpośredni kontakt z krwawym dyktatorem Józefem Stalinem. Z tych relacji powstała właśnie ta książka. Z jej lektury dowiecie się kim był w istocie Stalin, kim byli jego rodzice, ile miał żon, kogo kochał, kogo nienawidził, co jadł i jak mieszkał, w jaki sposób skazywał ludzi i jak ich ułaskawiał......

Z jej lektury dowiecie się kim był w istocie Stalin, kim byli jego rodzice, ile miał żon, kogo kochał, kogo nienawidził, co jadł i jak mieszkał, w jaki sposób skazywał ludzi i jak ich ułaskawiał... Poprzez Stalina poznacie także wiele niedyskrecji z życia wielkich tamtej epoki: Lenina, Krupskiej, Bucharina, Zinowiewa, Ordżonikidze, Kirowa, Mołotowa, Berii, Ribbentropa, Churchilla, Hitlera, Tołstoja, Gorkiego, Babla, Bułhakowa, Pasternaka, Szołochowa, Fadiejewa i wielu innych.
W sumie, poznacie prywatność generalissimusa, który i na naszej historii odcisnął swoje krwawe piętno.

Natalia_94 | 2016-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Książka zawiera krótkie historyjki, dowcipy, mity na temat osoby Stalina. Na pewno nie jest to biografia jak niektórzy twierdzą w komentarzach. We wstępie polscy tłumacze piszą o tym, iż książka została w wydaniu polskim skrócona, a szkoda! Najbardziej nie lubię gdy ktoś za mnie decyduje, co jest ciekawe w książce, co nie. Tłumacze, twierdzą, że wycięto części nieinteresujące, nieważne dla Polaków.
Warto przeczytać "Prywatne życie Stalina", ale po przeczytaniu jakiejkolwiek biografii Stalina, żeby być bardziej zorientowanym w tym, co może być prawdą a co jest zwykłym mitem. Tak aby czuć klimat tamtych czasów.

Przeczytana: 04 czerwca 2015

Jeśli ktoś lubi historię to ta książka jest dla takiej właśnie osoby. :) Pada tam wiele nazwisk, przy których można się pogubić. Dzięki tej książce można się dokładniej dowiedzieć jakim człowiekiem był Stalin.

SzaraDama | 2014-11-09

Jak na biografię historyczną, to jest nawet fajna. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o Stalinie oraz dzięki tej książce pozyskałam parę ulubionych cytatów.

Rafał Klimczak | 2013-12-19

Bardzo lekka i przystępnie napisana. Nadaje się zwłaszcza dla młodzieży na zachętę do przeczytania cięższych gatunkowo biografii Stalina.

SayuriS | 2014-04-15

Wciągająca książka, przeczytana jednym tchem w jeden wieczór. Odczuwam lekki niedosyt.

weyra | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Same ciekawostki, pochłonięta w jeden dzień.

Eyck | 2016-02-15

Książka opisuje nie tylko fakty z życia Stalina, ale też dowcipy o przywódcy ZSRR. Za takie kawały ludzie dostawali po 15 lat więzienia. Interesująca pozycja.

Michał_K-ski | 2016-02-23
nina19 | 2016-02-20