Najnowsza historia Polski. Tom 1, 1914-1945

Wydawnictwo: Świat Książki
8373119914
historyczna

Okres od lat poprzedzających odzyskanie przez nasz kraj niepodległości do końca drugiej wojny światowej. Dwudziestolecie międzywojenne jest tu ukazane nie tylko jako czas ważnych wydarzeń politycznych i militarnych, ale także jako lata pracy nad stworzeniem podstaw gospodarczego i kulturalnego rozwoju Polski.

Koronczarka | 2012-01-16

Niby podręcznik, ale napisane z nerwem.

Znakomite kompendium historii Polski w okresie między 1914 a 1945 rokiem! Pierwszą ogromną zaletą jest fachowość Autora, który jako specjalista w dziedzinie historii gospodarczej należycie eksponuje zagadnienia ekonomiczne, które w podręcznikach zwykle są - niesłusznie - marginalizowane. Drugim plusem jest znakomity język narracji, który sprawia, że całość świetnie się czyta. Pewnym mankamentem jest duża ilość skrótów różnych partii politycznych i organizacji, które występują w takim natężeniu, że nieraz trudno jest się połapać, o co w istocie chodzi. Z całą jednak pewnością można tę książkę polecić wszystkim zainteresowanym dziejami Polski. Zwłaszcza w tak tragicznych okresach jak obie wojny światowe.

Tomasz Babnis

Joker | 2016-10-21

Trochę podręcznik, trochę książka. Jest to zasługa przyjemnego stylu pisania. Są szczegóły, są mapy (chociaż mogło ich być więcej), które dopełniają obraz jaki wyłania się po lekturze książki.

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Monumentalne dzieło prof. Roszkowskiego. W 3-ech tomach wspaniale przedstawione dzieje naszej Ojczyzny od wybuchu I Wojny Światowej aż po rok 2006. Koniecznie!!!!

Marcinowski | 2016-08-23
Karol | 2016-07-19