Zamach

historia
Rebis
2005-01-01
2005-01-01

Książka opisuje różne wersje i spekulacje na temat śmierci generała Władysława Sikorskiego, sugeruje też że katastrofa samolotu na Gibraltarze nie była wypadkiem lecz wynikiem spisku o czym świadczą zagadkowe okoliczności tego zdarzenia oraz to że do obecnej chwili dokumenty o prowadzonym śledztwie są utajnione?

Bardzo ciekawa książka.
Autor korzystając z wielu źródeł stawia wszystkie możliwe tezy co do przebiegu katastrofy lotniczej w Zatoce Gibraltaru, w której zginął polski premier Władysław Sikorski.
Pomimo zawiłości tematu i dużo niewiadomych każdy czytelnik po przeczytaniu tej książki wyniesie dość klarowną odpowiedź na wiele pytań.
Autor książki wykazał dużo determinacji w poszukiwaniu prawdy.

Bardzo ciekawa książka.
Autor książki wykazał dużo determinacji w...

Z calym szacunkiem do autora, ale dawno nie czytalem takiego belkotu.
Trudno z niego wylowic fakty. Ilosc spekulacji przeraza, a tlumaczenia sa zagmatwane. Nie tego oczekiwalem od pracy historyka.

Mam nadzieje doczekac pewnego dnia ujawnienia dokumentow brytyjskich na temat katastrofy generala Sikorskiego. Pracownicy Zakladu Medycyny Sadowej jednoznacznie potwierdzili smierc w wyniku wypadku komunikacyjnego i wykluczyli otrucie, zabojstwo, brak przytomnosci. Jest natomiast wiele niescislosci dotyczacych maszyny, lotniska, bagazu i pasazerow. Chcialbym poznac cala historie, ale forma tej ksiazki mnie rozczarowala.

Z calym szacunkiem do autora, ale dawno nie czytalem takiego belkotu.

Dużo faktów i nakreślonych sytuacji związanych z zamachem - jak twierdzi Autor - powołując się na badania i opinie specjalistów.
Wiele informacji zestawionych w tej pozycji, być może czasem trudnych w odbiorze czytelnikowi.

pozwala na uzupełnienie wiedzy historycznej o kolejny cześć dotyczącą PL:)

Duża praca autora na zebranie materiału - ale załączniki trudne do przebrnięcia i

pozwala na uzupełnienie wiedzy historycznej o kolejny cześć dotyczącą PL:)

Duża praca autora na zebranie materiału - ale załączniki trudne do...

Przeczytałam ją jakiś czas temu. Rzeczywiście natłok nazwisk, wiele teorii. Ale czytałam z fascynacją, może dlatego, że temat bardzo mnie interesował. Oczywiście przeprowadzona trzy lata później sekcja zwłok generała rozwiała wiele wątpliwości i przez to książka niniejsza nie jest już tak aktualna. Ale wiele pytań i wątpliwości pozostaje nadal niewyjaśnionych. Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie rozbudowany wątek związany z Katyniem, bo nie wszystkie związane z nim kwestie znałam. Lekturę związaną z Katyniem zawsze przeżywam. Oceniam książkę bardzo pozytywnie, polecam zarówno zainteresowanym historią II wojny jak i lubiącym książki sensacyjne, dziennikarstwo śledcze. Lektura bardzo poszerzyła moją wiedzę.

Pomimo interesującego i kontrowersyjnego tematu książka mnie rozczarowała. Napisana została w sposób dość chaotyczny, który utrudnia śledzenie wydarzeń. Szczególnie osoby niezbyt dokładnie zapoznane z tematem mogą pogubić się w natłoku wątków i teorii. Niewątpliwie duża praca badawcza wykonana przez autora nie przekłada się tutaj w zajmującą lekturę. Mimo wszystko warto zapoznać się z ta historią, choćby po to, aby uzmysłowić sobie, jak wiele rzeczy pozostało jeszcze do wyjaśnienia.

jako zwykły amator / szarak
uważam że bardzo ciekawa pozycja, niezależnie od osobistych odczuć czy był zamach czy nie.

mnóstwo detali i szczegółów podpartych wieloma źródłami.
widać ogromną prace autora w przygotowaniu.

mam nadzieje ze nikogo nie obrażam ale słuchając nie mogłem się uwolnić od skojarzeń z katastrofą smoleńską. wyprano mi mózg.

jako zwykły amator / szarak

mnóstwo detali i szczegółów podpartych wieloma źródłami.
widać ogromną prace autora w przygotowaniu.

Można przeczytać. Uważam że takie ksiåżki så potrzebne chociaż niczego nowego nie wnoszå oprócz tego że to był zamach ale właściwie ciężko tego dowieźç, aczkolwiek autor jest o tym przekonany. Piszę to kiedy mam już przeczytane wszystki pozycje tej serii i mogę powiedzieć że i tak to najlepsza pozycja z całej serii aczkolwiek mam wrażenie że już gdzieš to czytałem...

Czytałem jakiś czas temu i pamiętam, że mimo bardzo interesującego, tragicznego tematu, źle się ją czytało jakoś.

Kolejna , doskonała pozycja dla tych, którzy lubią historie, teorie spiskowe i szukanie prawdy...

• Historyczne
  • historia