Ciemna strona miasta

Wydawnictwo: Libros
Bring out the dead
83-7227-709-5
Omnikoron

Nowy Jork, początek lat 90. Pracujący na nocnej zmianie sanitariusz Frank Pierce jest na granicy załamania nerwowego. Każdej nocy, pędząc kartką po ulicach najbardziej mrocznej części Manhattanu - Kuchni Piekła, staje się świadkiem i współuczestnikiem ludzkich tragedii. Joe Connely, debiutujący Ciemną stroną miasta, pracował przez dziesięć lat w nowojorskim szpitalu św. Klary. Tak mówi o...

Joe Connely, debiutujący Ciemną stroną miasta, pracował przez dziesięć lat w nowojorskim szpitalu św. Klary. Tak mówi o swojej pracy: "Może to być najwspanialsza praca na świecie, może też być najgorsza. Niczego nie da się porównać z ratowaniem życia. To praca, która wciąga jak narkotyk, dzięki niej ciągle jesteś na haju. Widziałem, jak umierali ludzie, byłem świadkiem wielu tragedii, a tego nie da się wymazać z pamięci". Dzięki autentyczności opisów, nasyconych bogactwem przeżyć autora, otrzymaliśmy powieść o niezwykłej sile oddziaływania i intensywności narracji.

blizna | 2013-07-15
Przeczytana: 01 listopada 2009

Warto przeczytać aby poznać trudny świat ratowników medycznych wielkich miast. Poza tym ani akcja ani opisy nie wciskają w fotel.

Dawidv2 | 2016-06-18
Amizumi | 2016-05-09