Człowiek ringu

Cinderella Man
83-7384-404-X
Biografia
Mallwa

Osnuta na faktach opowieść o amerykańskim sportowcu i bohaterze tłumów, bokserze Jamesie J. Braddocku, który zmarł w roku 1974. Pochodzący z wielodzietnej rodziny ubogich irlandzkich emigrantów Braddock zaczynał od slumsów, by zdobyć nagłą sławę bokserską, z której musiał zrezygnować w czasach Wielkiego Kryzysu, by móc utrzymać ukochaną żonę i trójkę dzieci. W 1935 roku wrócił na ring i natychmiast zdobył mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Stał się wtedy bohaterem narodowym i symbolem amerykańskiego snu, wiary w możliwość przezwyciężenia wszelkich trudności.

Kamelinium Apogeum | 2010-12-08
Na półkach: Przeczytane, Własne
Przeczytana: 08 grudnia 2010

„Miłość zniesie każdy cios”

Mówią, ze zawsze ksiązka jest lepsza niż film. Jednak nie tym razem..
Ksiązka powstała na podstawie scenariusza do filmu pod tym samym tytułem. Ale jakbym miała wybierać co jest lepsze, nie umiałabym odpowiedzieć. Film był jak książka, ksiązka jak film. Żadnych odstępstw, tylko silne, czyste emocje – nadziej, przyjaźń, rodzina, miłość. Poznajemy losy legendarnego sportowca Jima Braddocka - boksera, który po serii przegranych pojedynków, został zmuszony do porzucenia ringu. Podczas trudnych lat Wielkiego Kryzysu podejmował się wielu zajęć, by utrzymać rodzinę. Właśnie w tym okresie ponownie otrzymał szansę zmierzenia się z jednym z najlepszych bokserów tamtych czasów. Po niespodziewanym dla wszystkich zwycięstwie został wystawiony do walki z mistrzem świata - zawodnikiem znanym z uśmiercenia kilku swoich ringowych przeciwników.
Ksiązka łapie za serce i uczy nadziei. Ostatnia walka zapiera dech w piersiach, bo do końca nie zdajmy sobie sprawy, jaki będzie...

Anna26 | 2016-01-15

czytalam ja bardzo dawno temu a jednak zawsze bede pamietala jej tresc. plakalam i smielam sie podczas jej czytania. wzruszajaca historia niebanalnie napisana :)
goraco polecam

Agnieszka | 2013-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2013

Może zaciekawić osoby interesujące się tą dyscypliną sportu. Dla mnie książka dość przeciętna chociaż przyznam, że opisy niektórych walk trzymają w napięciu.

Krzysztof Frątczak | 2014-02-11
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Bardzo budująca historia, której główną zaletą jest to, że jest autentyczna.

grzech-pierworodny | 2013-04-19
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Zapewne wielu z nas oglądało film „Człowiek ringu”.
Historia osnuta na życiu boksera wagi ciężkiej Jamesa J. Braddocka.
Powyższa pozycja jest pierwszą książką z jaką miałem styczność, która została napisana na podstawie filmu. To niestety można odczuć podczas czytania.
To nie jest zła książka. Pisana jest obrazowo i czyta się ją jednym tchem.
Jest jednak wierną kopią scenariusza i nie polecam jej tym , którzy widzieli film.
Stracą po prostu czas.
Chyba, że kochają książki jak ja ;)
Osobiście postawa Braddocka mnie inspiruje.
W mniejszym stopniu jego walki bokserskie, chociaż oczywiście też, bardziej natomiast interesująca jest walka jego życia, czyli ta o przetrwanie.
Braddock, pod koniec lat dwudziestych XX, był najlepiej zapowiadającym się bokserem wagi półciężkiej. Z chwilą nadejścia wielkiego kryzysu w 1929 stracił, jak większość w tamtym czasie, cały swój dorobek i wylądował wraz ze swoją rodziną w suterenie.
I to ten wątek jest najbardziej motywujący w biografii boksera....

waldek2111 | 2015-11-25
Na półkach: Sport, Biografie, TOP 10, Przeczytane