Lot nad pawilonem X

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Siedmioróg
Wiola-M

"Lot nad Pawilonem X" to opowieść o dalszych losach bohaterki powieści "Zatrzymajcie świat, chcę wysiąść!". Ewa musi gdzieś się zaszyć, by odreagować stres. Pawilon X to dziwne i dość tajemnicze miejsce. Niebanalni i ciekawi są jego pensjonariusze. Ale i tam, w sielankowy krajobraz, wciska się rzeczywistość. A wraz z nią niebezpieczeństwo. Czym naprawdę jest tytułowy Pawilon X? Tajemnicze...

Czym naprawdę jest tytułowy Pawilon X? Tajemnicze podziemia, szyfrowe zamki? Kto przyjeżdża srebrzystym mercedesem i jakie ma zamiary? Kim jest Mateusz, wielka, nioczekiwana miłość bohaterki, która spada na nią niczym grom z jasnego nieba?

Stworek_vel_Oka | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Książkę „Lot nad Pawilonem X” dostałam na czternaste urodziny. Byłam wtedy w fazie niezwykle wyczulonej na wątki romantyczne w książkach (do tej pory serducho mi się cieszy i uważam to za atut, kiedy w lekturze/filmie pojawi się historia miłosna :)), zaczytywałam się w serii „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty” wzdychając i wzruszając się losami prezentowanych w tych książkach bohaterów. Powracam do tej lektury mając prawie dwa razy tyle lat. Jak ją odebrałam teraz?

Nie wiem jak to się stało, ale do tej pory nie znam pierwszej części tej historii, czyli „Zatrzymajcie świat, chcę wysiąść!”. Zdecydowanie wystarczało mi poznanie Ewy, głównej bohaterki, na kartach tej powieści (dziewczyna wspomina wielokrotnie co się wydarzyło w jej życiu, zanim trafiła do tytułowego Pawilony X, więc można się domyślić jej losów sprzed kilku lat), bo obawiam się, że nasza zbyt długa znajomość byłaby ciężkostrawna. O tym za chwilę.

Czym jest tytułowy Pawilon X? To miejsce, w stylu...

książek: 2096
kocham_cie | 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu

Ta książka, mimo że przeczytana bardzo dawno temu, głęboko wryła mi się w pamięć. Mimo tego że nie miałam takich problemów jak bohaterowie tej książki, to pomogła mi zrozumieć siebie, ale i innych w moim otoczeniu. Polecam

PABLOPAN | 2012-07-28

Według mnie lepsza niż pierwsza część.

| 2017-01-26
Lucy1704 | 2017-01-17