Uśmiech czarnej wdowy

Wydawnictwo: Siedmioróg

Akcja powieści rozgrywa się (...) w roku 1998, kiedy to nikomu nie śniło się jeszcze o polskiej strefie w Iraku ani też o ataku na World Trade Center (...) W tymże roku do Francji przyjeżdża polskie małżeństwo, Dorota i Ryszard. To dla nich podróż sentymentalna: chcą odwiedzić Szampanię, gdzie przed dwudziestoma laty wielokrotnie pracowali przy zbieraniu winogron, a także zobaczyć się z przyjaciółmi rodakami, którzy ongiś wybrali wolność . Jednak już w gospodarstwie Poterelów, dawnych pracodawców, okazuje się, że nie dany im będzie spokojny odpoczynek.

willa | 2017-04-28

Jeżeli macie ochotę na lekką lekturę z wątkiem kryminalnym, to ta pozycja z pewnością spełni te wymagania. Jest napisana tak prostym językiem, że jeden wieczór powinien Wam wystarczyć. Przyznam, że na początku trochę mnie nużyła, ale później troszeczkę nabrała tempa.

Akcja powieści dzieje się w teraźniejszości. Małżeństwo w średnim wieku, Dorota i Ryszard, postanawiają wybrać się w podróż sentymentalną do Francji. Dwadzieścia lat tamu pracowali sezonowo w jednej z winnic. Kiedyś byli tylko zwykłymi, biednymi studentami i nie stać ich było na takie wojaże po świecie. Okazuje się, że szybko konfrontują się z rzeczywistością. Dawna Francja nie przypomina tej współczesnej, gdzie na każdym kroku roi się od Arabów. Wskutek tego Francuzi są nieufni wobec innych narodowości, przebywających na terenie ich kraju.

Małżeństwo zostaje wplątane w aferę związaną z przemytem diamentów i broni. Nie mieli pojęcia, że ich z pozoru spokojna podroż zamieni się w prawdziwy koszmar. Najpierw znika...

gasieniczka | 2016-04-19
Agnieszka | 2015-04-30