Uśmiech czarnej wdowy

Wydawnictwo: Siedmioróg

Akcja powieści rozgrywa się (...) w roku 1998, kiedy to nikomu nie śniło się jeszcze o polskiej strefie w Iraku ani też o ataku na World Trade Center (...) W tymże roku do Francji przyjeżdża polskie małżeństwo, Dorota i Ryszard. To dla nich podróż sentymentalna: chcą odwiedzić Szampanię, gdzie przed dwudziestoma laty wielokrotnie pracowali przy zbieraniu winogron, a także zobaczyć się z przyjaciółmi rodakami, którzy ongiś wybrali wolność . Jednak już w gospodarstwie Poterelów, dawnych pracodawców, okazuje się, że nie dany im będzie spokojny odpoczynek.

gasieniczka | 2016-04-19
Agnieszka | 2015-04-30