Klementyna lubi kolor czerwony

Seria: Mistrzowie Ilustracji
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Polaris

Powieść przygodowo-detektywistyczna. Banda dzieciaków na tropach tytułowej Klementyny, przezywa prawdziwą letnią przygodę, o której grzeczne dzieci nawet nie śnią... Jak pomóc Jarzynce? Czy można odnaleźć kogoś w lesie nocą, podczas burzy? I jak wymknąć się z domu, żeby nie zbudzić dorosłych?

Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Opracowanie graficzne Bohdan Butenko.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2006

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

książek: 1957
Książniczka | 2016-01-07

Mam nieodparte wrażenie, że książki dla dzieci powstałe dawno temu miały coś, co teraz coraz rzadziej się spotyka - niepowtarzalny klimat. Przygodowa historyjka Krystyny Boglar z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym, a jednak zawiera w sobie coś wyjątkowego. Oprócz klimatu ma też lekkość, wdzięk, humor i bardzo zabawne zakończenie, a także ujmującą prostotę.

Fabuła jest prosta: dzieci znajdują w lesie małą, zapłakaną dziewczynkę, która przedstawia się jako Jarzynka. Okazuje się, że trzeba szukać kolejnej zguby, tajemniczej Klementynki... Każde z dzieci chce koniecznie zostać bohaterem i wybawcą zaginionej dziewczynki i wszyscy ruszają w ciemną noc... Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Niestety nie ma lekko, łatwiej jest wpaść w tarapaty, niż znaleźć Klementynkę.

Zdecydowanie polecam - dzieciom dla przeżycia przygody, dorosłym - dla chwili relaksu i uśmiechu:)

zbyszek | 2013-12-03
Przeczytana: 26 października 2013

Stara dobra przygodowa książka dla najmłodszych.Wakacje a właściwie ich koniec na letnisku pod lasem, grupa dzieciaków i marzenie o przeżyciu przygody którą się będzie można pochwalić po powrocie do domu.
I pewnego dnia zdarza się coś niesamowitego po czym dzieciaki wyruszają po przygodę.A kto z kim wyrusza ,gdzie i po co ,to już trzeba przeczytać.I to niespodziewane zakończenie które mojej córce podobało się najbardziej.Do tego świetne ilustracje B.Butenki i staranna edycja.
Uważam że to jedna z tych pozycji które warto przeczytać razem ze swoją pociechą

Marek | 2011-12-11

Fantastyczna książka dla dzieci. Bardzo ciekawą treść dopełniają genialne ilustracje Bohdana Butenki! Żal dzieci, że teraz znają tylko potterów i inne wampiry.

Książka dla dzieci, która ma więcej napięcia, niż większość współczesnych kryminałów.
Cudownie polski język! Zabawne ilustracje Butenki.
Cud, miód i malina!

| 2015-05-28

O słodki jeżu! Nie pamiętam w zasadzie dobrze fabuły tej książki, ale pamiętam moją miłość do niej! Kiedy byłam dzieckiem i spędzałam wakacje u starszej kuzynki, codziennie prosiłam, a potem wręcz błagałam, aby mi ją czytała! Gdy już sama nauczyłam się pisać i czytać, nie rozstawałam się z nią ani na sekundę.
Muszę ją koniecznie zdobyć i przeczytać raz jeszcze. Jestem wzruszona!

Monia | 2014-06-14

Właśnie przeczytałam mojej 7 latce. Rewelacyjna książka, zachwyciła zarówno mnie, męża i dziecko. Świetna akcja, trzyma w napięciu i wspaniały język. Bardzo łatwo i chętnie się ją czyta. Polecam. Moim zdaniem dla dzieci 6+ choć nawet moja się czasami gubiła w wątkach.

jaga | 2010-09-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2004 rok

swietna ksiązka przygodowa

Martyna | 2013-03-12

Usiłuję być wyrozumiała gdyż absolutnie wyrosłam z tej książki. Jest to na poziomie dzieci 6-8 lat, ale nie więcej. Łatwa, lekka i przewidywalna. Nie ma w niej nic zaskakującego. Grupka dzieci rozwiązuje zagadki i przeżywa przygody. Tyle. Dlatego nie wiem czy warto ją polecać.

Bananowa | 2014-09-20

Czytałam dość dawno, tylko raz. Nie wróciłam do niej, ponieważ nie widziałam potrzeby. Polecam jednak z powodu zakończenia.

anialuv | 2016-02-11

Polecam,można się uśmiać do łez :').