Moja lista szaleństw

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Marta ma prawie trzydzieści lat, gdy razem ze swoim facetem podejmują decyzję o rozstaniu. Czy na pewno słuszną? Po kilku tygodniach nie jest już tego taka pewna. Jak poradzić sobie z tęsknotą za byłym ukochanym, z lękiem przed staropanieństwem i samotnością? Podczas babskiego wieczoru z najlepszą przyjaciółką dziewczyna wpada na genialny pomysł – postanawia zrealizować wszystkie szaleństwa,...

Jak poradzić sobie z tęsknotą za byłym ukochanym, z lękiem przed staropanieństwem i samotnością? Podczas babskiego wieczoru z najlepszą przyjaciółką dziewczyna wpada na genialny pomysł – postanawia zrealizować wszystkie szaleństwa, których nigdy w życiu nie popełniła, bo-była-w-związku. Tworzy więc ich listę.

W jakie tarapaty wpadnie Marta? Czy u jej boku pojawi się kiedyś książę z bajki, czego od lat życzy sobie babcia, osoba zdecydowanie nietuzinkowa?

Moja lista szaleństw to zabawna historia o tym, czego na pewno nie należy robić, będąc singielką z odzysku, i o tym, że życie nie kończy się po rozstaniu…

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Lucy78 | 2018-06-28

Fajna krotka ksiazeczka ale dobrze mi sie ja czytalo.

pineska82 | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Zabawna i wciągająca opowieść o życiu codziennym. Przeczytałam jednym tchem. Ma się wrażenie jakby się tam bylo.

lizzy11 | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Ksiazka dla nastolatek... moim zdaniem :-) napisana bardzo prostym, nieskomplikowany językiem i o bardzo prostej fabule ... bardzo łatwo i szybko się czyta, polecam tak dla wytchnienia, na jeden wieczór; -)

Agu U | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Książka banalna, przewidywalna, ale napisana z humorem. Ponieważ czytam w różnych miejscach, korzystając z każdej wolnej chwili, towarzysze czekania na przystanku byli świadkami moich niejednokrotnych wybuchów śmiechu i westchnień, a nawet szklistych oczu. Zwariowana opowieść o rozstaniu i odzyskaniu siebie. Chyba każdy z nas, po ciężkich sytuacjach wyznacza sobie listę spraw "do nadrobienia", również nierzadko życie w trakcie realizacji owej listy pokazuje nam figę z makiem i potrafi zaskoczyć. Tu zaskakuje raz pozytywnie, raz negatywnie..nie można się nudzić. Idealna pozycja na jeden wieczór :)

angul4 | 2016-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Świetna książka, trochę brakuje mi rozwoju sytuacji z DJ. Książka napisana prostym schematem,lecz bardzo fajna. :))

| 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Do czego może doprowadzić nas rozstanie z chłopakiem? Do wielkiej rozpaczy. Ale i do prawdziwej miłości. Po drodze czeka nas jeszcze kilka wzlotów i upadków. A wszystko za sprawą listy szaleństw.
Dlatego dobrze zastanówcie się, czy chcecie tworzyć własną :)

Jola | 2015-12-08
Przeczytana: grudzień 2015

Po tę książkę sięgnęłam zupełnie przypadkowo, zainspirowana jedynie tytułem,nie spodziewałam się, że tak mnie urzeknie! Wyglądająca na niepozorną - spodobała mi się niesamowicie :)

Lekka, przyjemna, napisana niezwykle wdzięcznym językiem :) Autorka w bardzo trafny sposób przedstawia sytuację po rozstaniu, powrót do codzienności, normalnego życia i cieszenia się nim na nowo :)

Polecam i czekam na kolejne książki tej autorki :)

lila | 2015-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 lutego 2016

Lekka, łatwa i przyjemna, a do tego zabawna. Wakacyjny urlopowy klimat. Kaszuby...
W sam raz na dwa popołudnia na leżaczku :).

3rror | 2015-02-25
Przeczytana: 21 lutego 2015

Zabawna książka, którą można skończyć nawet w jeden dzień. Podobała mi się postać głównej bohaterki, która w pewien sposób przypominała mi mnie samą.

zwiatremwewlosach | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Książka przemówiła do mnie z bibliotecznej półki. Opis na tylnej okładce mówi, że prawie trzydziestoletnia dziewczyna rozstaje się ze swoim facetem i próbuję ułożyć sobie życie na nowo. Może być ciekawe - pomyślałam. I choć nie jest to szczególnie ambitna książka, można ją zaliczyć do "czytadła", to czytało się ją szybko i bardzo przyjemnie.

Autorka w trafny sposób opisuje życie po rozstaniu, to jak trudno wrócić do codzienności i poukładać sobie swoje nowe-stare życie, odnaleźć się w nowej codzienności. Lista szaleństw jest świetnym odzwierciedleniem rewolucji w życiu - rewolucji, która przynosi zmiany. Zmiany na lepsze.

Na duży plus zabawne dialogi i sytuacje. Martwiący się ojciec, który chce kupić córce hulajnogę czy genialna postać babci - sympatycznej, zgryźliwej, ale wyjątkowo kochanej staruszki. Do tego wszystkiego akcja rozgrywa się m. in. w Poznaniu i mowa o miejscach, które są mi bardzo dobrze znane. Co więcej - po przeczytaniu tej książki mam ochotę poznać Szymbark i...