Słodycze na śniadanie

2009-11-01
2009-11-01
Agnieszka Bachorska
tajemnica ucieczka życie

Okładka książki Stories to make you smile Jenny Eclair, Katie Fforde, Veronica Henry, Rachel Hore, Vaseem Khan, Dorothy Koomson, Helen Lederer, Richard Madeley, Eva Verde, Mark Watson
Stories to mak... Jenny Eclair, Katie...
Okładka książki Doctor Who: The Day She Saved the Doctor Susan Calman, Jenny T. Colgan, Dorothy Koomson, Jacqueline Rayner
Doctor Who: Th... Susan Calman, Jenny...

Dorothy Koomson to dziennikarka i pisarka brytyjska. Znana jest również ze współpracy z wieloma gazetami i czasopismami kobiecymi. Wielu z was zna ją pewnie z książki "Zaopiekuj się mną".

"Słodycze na śniadanie" to historia Kendry, która wraca z Australii do Londynu, gdzie przyjęła propozycję pracy. Szukając mieszkania do wynajęcia trafia na ogłoszenie Kyle'a i Ashlyn. Po przyjeździe do Londynu okazuje się, że Kyle i Ashlyn się rozstali, a ojciec sam wychowuje bliźnięta - Summer i Jaxona.

Kendra unika rodziny, nie chcąc się angażować w żadne stosunki z nimi. Pewnego wieczoru budzi się przerażona, a nad jej łóżkiem stoją dzieci prosząc, aby sprawdziła co się dzieje z ich tatą. Kyle upił się tak, że leży nieprzytomny w otoczeniu zatrważającej ilości butelek, dzieci myślały, że ojciec nie żyje i szukając ratunku u Kendry podkradły ojcu klucz do jej mieszkania i poszły po pomoc.

Kendie - bo tak nazywają ją dzieci - staje się dla nich przyjaciółką, opiekunką, "drugą matką". Mimowolnie angażuje się w ich życie, zaczyna odbierać je ze szkoły, troszczyć i martwić się o nie. Powoli Kyle i dzieci zaczynają zdradzać mroczne sekrety ze swojego życia z Ashlyn, Kendra spotyka się z nią i próbuje wpłynąć na jej decyzje.

Książka świetna. Bez wątpienia warta przeczytania. Większość opinii z jakimi do tej pory się spotkałam jest negatywna. Mi podobała się głównie ze względu na kreację bohaterów. Kendra określana jest jako mdła, nieciekawa. Dla mnie jej zachowanie jest interesujące. Czy wyobrażacie sobie, że dwoje całkowicie obcych dzieci wpada do was w środku nocy? I to nie raz a kilka razy? To jak wobec nich zachowuje się główna bohaterka jest niesamowite. Kreacje dzieci również są mistrzowskie. Bardzo ruchliwa, emocjonalna i głośna Summer, której nie zamyka się buzia i milczący, wycofany, wstydliwy Jaxon, który przestał mówić przez matkę. Kyle, mąż i ojciec, który został rzucony na głęboką wodę, musiał pracę przenieść do domu i zacząć zajmować się dziećmi, z którymi spędzał wcześniej niewiele czasu i nie ma pojęcia co należy robić. Ashlyn, kobieta tak kochająca swoją rodzinę, że uświadamiając sobie jaki ma problem porzuca ich - dla ich własnego dobra.

Zdecydowanie warto po tą książkę sięgnąć. Nie spodoba się ona każdemu,, bo jest dosyć obszerna, ale przebrnięcie przez nią gwarantuje poznanie ciekawej historii i zaskakującego zaskoczenia, po którym zbierałam szczękę z podłogi. To jak zachowała się Kendra i co stało się z jej życiem na końcu książki to coś naprawdę godnego podziwu. Tylko nie zaglądajcie na koniec przed przeczytaniem całości bo zepsujecie sobie niespodziankę!! :)

Tytuł bardzo mylący, bo na pewno nie jest to lekka, infantylna lektura a opowieść o akceptacji samego siebie, o walce z wyrzutami sumienia, o walce o samego siebie. Wbrew tytułowi to bardzo poważna książka, przekazująca i uświadamiająca czytelnikowi co jest ważne, o co warto walczyć, uczy, że szacunek do samego siebie to podstawa pozytywnego nastawienia i myślenia.

polecam

polecam

świetna lektura! Mimo lekkości czytania nie jest infantylna. Wciągająca i dająca wiele do zrozumienia. Polecam

Słodko-gorzka jak czekolada, wielowątkowa historia wielkiej miłości. Bo cóż może być większego, niż miłość matki do dzieci? Tylko że to nie są jej dzieci... W tle przeplatają się traumatyczne sceny z przeszłości, jej jak i dzieci, ich ojca oraz... matki. Bardziej liczy się macierzyństwo "z urodzenia" czy podyktowane uczuciem? Szczęście z ukochanym mężczyzną czy ukochaną rodziną, choćby cudzą?

Tytuł książki mnie zmylił, bo myślałam, że jest ona o słodyczach... :P A tak naprawdę książka ta jest dosyć smutna, opisane tutaj historie głównych postaci są poruszające, wzruszające i nawet przerażające. Ogólnie książka jest bardzo dobra, po kilku rozdziałach wciągnęła mnie na tyle, że musiałam ją doczytać do końca. Jak ktoś jest ciekawy książki o takim trochę tajemniczym tytule, to polecam ;)

Czyta się miło i sprawnie, ale lukier lukier mnie zalał (niby problematyka ciężka ale wszechobecne dobro jednak wygrywa); na bardzo leniwe popołudnie może być

Bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Poznajemy dwie osoby doświadczone przez los oraz dwójkę dzieci. Fajna, z klimatem choć nie do końca wymarzonym zakończeniem:))

Przystępna pozycja, którą czyta się "szybko, łatwo i przyjemnie" :) a dodatkowo zachęca tytuł! :D

Rewelacyjna, wręcz nie mogłam się oderwać, mimo że jestem dość wybredną czytelniczką. To, co zwraca przede wszystkim uwagę, to niezwykła wnikliwość autorki, jej inteligencja emocjonalna oraz znajomość ludzkiej psychiki.

Jako studentka psychologii zdecydowanie polecam! :)

Jako studentka psychologii zdecydowanie polecam! :)

• Domowa biblioteczka

Dorothy Koomson Słodycze na śniadanie Zobacz więcej