Słodycze na śniadanie

Marshmallows for breakfast
literatura piękna
Agnieszka Bachorska
tajemnica ucieczka życie

Dorothy Koomson to dziennikarka i pisarka brytyjska. Znana jest również ze współpracy z wieloma gazetami i czasopismami kobiecymi. Wielu z was zna ją pewnie z książki "Zaopiekuj się mną".

"Słodycze na śniadanie" to historia Kendry, która wraca z Australii do Londynu, gdzie przyjęła propozycję pracy. Szukając mieszkania do wynajęcia trafia na ogłoszenie Kyle'a i Ashlyn. Po...

Na półkach: , , , ,

Tytuł bardzo mylący, bo na pewno nie jest to lekka, infantylna lektura a opowieść o akceptacji samego siebie, o walce z wyrzutami sumienia, o walce o samego siebie. Wbrew tytułowi to bardzo poważna książka, przekazująca i uświadamiająca czytelnikowi co jest ważne, o co warto walczyć, uczy, że szacunek do samego siebie to podstawa pozytywnego nastawienia i myślenia.

polecam

świetna lektura! Mimo lekkości czytania nie jest infantylna. Wciągająca i dająca wiele do zrozumienia. Polecam

Słodko-gorzka jak czekolada, wielowątkowa historia wielkiej miłości. Bo cóż może być większego, niż miłość matki do dzieci? Tylko że to nie są jej dzieci... W tle przeplatają się traumatyczne sceny z przeszłości, jej jak i dzieci, ich ojca oraz... matki. Bardziej liczy się macierzyństwo "z urodzenia" czy podyktowane uczuciem? Szczęście z ukochanym mężczyzną czy ukochaną...

Tytuł książki mnie zmylił, bo myślałam, że jest ona o słodyczach... :P A tak naprawdę książka ta jest dosyć smutna, opisane tutaj historie głównych postaci są poruszające, wzruszające i nawet przerażające. Ogólnie książka jest bardzo dobra, po kilku rozdziałach wciągnęła mnie na tyle, że musiałam ją doczytać do końca. Jak ktoś jest ciekawy książki o takim trochę tajemniczym...

Czyta się miło i sprawnie, ale lukier lukier mnie zalał (niby problematyka ciężka ale wszechobecne dobro jednak wygrywa); na bardzo leniwe popołudnie może być

Bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Poznajemy dwie osoby doświadczone przez los oraz dwójkę dzieci. Fajna, z klimatem choć nie do końca wymarzonym zakończeniem:))

Przystępna pozycja, którą czyta się "szybko, łatwo i przyjemnie" :) a dodatkowo zachęca tytuł! :D

Rewelacyjna, wręcz nie mogłam się oderwać, mimo że jestem dość wybredną czytelniczką. To, co zwraca przede wszystkim uwagę, to niezwykła wnikliwość autorki, jej inteligencja emocjonalna oraz znajomość ludzkiej psychiki.

Jako studentka psychologii zdecydowanie polecam! :)

Dyskusje

• 2014