Virtualo -50% thriller

Seria: Czarna
Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Fortunes of War
dona

To chyba najciekawsza z powieści Coontsa. Autorowi udało się połączyć zapierającą dech w piersiach intrygę z głęboką znajomością taktyki lotnictwa XXI wieku. Coonts, jak rzadko który były wojskowy, został obdarzony talentem pisarskim. Swoim czytelnikom opowiada, jak może wyglądać świat, w którym zaczyna brakować ropy naftowej...

Sławomir | 2015-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Idiotyzmy jakie autor napisał w końcowej części książki całkowicie pogrążyły ją w moich oczach. Dwa myśliwce i zatrzymanie niczym przez policyjny wóz? No gościa pogięło konkretnie. Dodatkowo oczekiwałem dramatu, rozwałki a dostałem jakieś banalne, ckliwe a do tego nieprawdopodobne COŚ (na koniec). Jeśli autor faktycznie był żołnierzem to chyba w kuchni Kenijskiej Armii Wyzwolenia Madagaskaru pod patronem świętego Anzelma (patrona idiotów).
W Rosji to autor też chyba był palcem po mapie. Z żołnierzy zrobił przygłupich, głodujących idiotów a z samej Rosji jakiś wielki śmietnik przymierających głodem obywateli. Jasne, w Rosji różowo nie jest i nigdy nie było ale @#%$## trochę realizmu proszę!
Stracone dwa wieczory przed snem:(

Mazzieh | 2014-09-21

Akcja trzyma w napięciu, wciąga. Na pewno plus to warstwa militarna; geopolityka raczej mniej przekonująca.

dom60 | 2017-12-27
Przeczytana: 09 listopada 2017