Zdrajca

Wydawnictwo: Rebis
The Traitor
agent, szpiegostwo, oszustwo, zbrodnia
dona

Był szpiegiem doskonałym. Był człowiekiem który mógłby schwytać Bin Ladena, człowiekiem, który mógłby rozbić al Kaidę. Otoczony przez fanatyków w samym legowisku bestii, ani na moment nie tracił wiary w siebie, wierzył w to, co uważał za prawo, wiarą, która pozwalała pokonywać wszelkie przeciwności. Bystry i sprytny, uczestniczył w podwójnej grze do ostatniej kropli krwi. Czy naprawdę?...

Skierowany do Paryża, agent CIA, Tommy Carmellini znowu pracuje dla starego szefa, Jake Graftona, który jest nowym oficerem operacyjnym CIA, odpowiedzialnym za Europę. Graftonowi zostaje powierzona misja: wierzy, iż dyrektor francuskiego wywiadu dysponuje agentem wśród liderów al Kaidy. Amerykanie chcą uzyskać do niego dostęp. Dyrektor jedna zaprzecza, by ktoś taki w ogóle istniał. Starając się dociec prawdy, Grafton i Carmellini szybko wkraczają do labiryntu, w którym króluje szpiegostwo, oszustwo i zbrodnia. Dyrektor francuskiego wywiadu prowadzi tajne inwestycje w Banku Palestyny, a zabójca jest na wolności. Jakby tego było mało, przywódcy G-8, grupy najbardziej uprzemysłowionych państw świata, mają wkrótce spotkać się w Paryżu; spotkanie może się okazać kuszącym celem dla terrorystów. W najpiękniejszym mieście na świecie, urokliwym, wiecznie młodym Paryżu, rozgrywa się dramat, w którym bierze także udział śliczna i inteligentna córka francuskiego ambasadora w Waszyngtonie i para izraelskich szpiegów.

Mateusz | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Jest to kolejna książka tego autora i muszę przyznać, że po raz kolejny się nie zawiodłem. Bardzo dobrze skonstruowana fabuła, zazębia ze sobą wszystkie wątki w książce. Czytelnik ma szansę razem z Tommy'm Carmellinim działać u boku Jake Graftona, którzy jako główny zespół CIA walczą o zapewnia bezpieczeństwa podczas szczytu G8. Nie brakuje sytuacji, w której ścierają się siły dobra i zła. CIA i wojownicy Dżihadu ścierają się nieustannie w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Pojawiają się także wątki miłosne, chociażby ten z Sarah Houston. Do końca nie wiadomo jak potoczą się losy dawnej pary.
Czy najważniejsze głowy państw będą bezpieczne? Czy zamach się uda oraz kto go dokona? Do końca nie wiadomo jak potoczą się wydarzenia i to jest najciekawsze.

Serdecznie polecam pozycję, łatwo się czyta, a precyzyjnie przekazywane informacje wciągają czytelnika w świat szpiegów i zdrajców.

Strzelba | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016