Pechowy Fart

Wydawnictwo: Telbit
lotek, lotto, wygrana, pieniądze, milion, kupon,

Czym jest nieszczęście w szczęściu? Biznesmen Ryszard Bielik przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy wskutek napadu traci portfel, a w nim... kupon dużego lotka wart dziesięć milionów złotych! Zaginiona szczęśliwa szóstka wyzwala lawinę zdarzeń, domysłów i intryg, w czym niemały udział ma zagadkowa kochanka Bielika, ekscentryczna Korina, oraz zakochana para studentów, która przypadkiem znajduje kupon. Pomiędzy bohaterami rozpoczyna się gra, w której stawką są nie tylko pieniądze, ale coś znacznie ważniejszego: uczciwość, lojalność, przyjaźń...
Pechowy fart to rozgrywająca się współcześnie w Toruniu powieść o sile przypadku i sztuce właściwych wyborów. Autor porusza się po ciemnych i krętych dróżkach ludzkiego sumienia, aby w finale zaskoczyć Czytelnika niespodziewaną puentą.

źródło opisu: Wydawnictwo Telbit, 2009

źródło okładki: http://www.telbit.pl/index.php5?art=429

Joanna | 2013-04-25

To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Pierwsza to „Ślicznotka”. Recenzja na blogu i w profilu.
Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Książka jest bardzo ciekawa i dobrze się ją czyta. Wystarczą dwa dni. Tytuł pasuje do treści idealnie. Zakończenie też pasuje do tego tytułu i jest bardzo zaskakujące. Nie spodziewałam się, że historia bohaterów kuponu totolotka tak się może skończyć. Właściwie jest to komediowa powieść. Może być na poprawę humoru. Nawet pies głównego bohatera ma dość ciekawe imię – Kupon.
Podsumowując jak ktoś chce przeczytać coś zabawnego to polecam.

sygin_589 | 2014-12-04
Na półkach: :0, Przeczytane

Książka "Pechowy Fart" jest jedną z trzech przeczytanych przeze mnie książek Andrzeja Klawittera. Wszystkie są bardzo ciekawie napisane, zawierają wiele wątków przy których czytaniu czytelnik napewno się nie znudzi ;) Bardzo mi się podobało, że w kolejnych rozdziałach był inny narrator, co pozwoliło poznać odczucia głównych bohaterów. Głównym wydarzeniem lektury jest wypadek milionera Bielika, właściciela sieci supermarketów, podczas którego zostaje ukradziony kupon na 11 milionów. Czytając książke momentami można się łatwo zmylić , kto kłamie, a kto mówi prawde. W końcu stawka to 11 milionów. Czy przeciętna para studentów okaże się szczera i odda znaleziony kupon oraz czy Waldek do końca będzie wierny Uli? Jak bardzo intrygująca Korina zamiesza w życiu Bielika i pary studentów? Zdecydowanie polecam tę książkę, napewno zainteresuje wielu czytelników.

3_metry_nad_niebem | 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Nie znam nikogo kto nigdy nie zagrał by w totka. Nie wiem jak wam, ale mi los nigdy nie sprzyja. Co więc zrobić, kiedy znajdzie się kupon wart 10 milionów, a na domiar złego wie kto jest jego prawowitym właścicielem?
Książka jest jednak na tyle dynamiczna, że sama nie zdążyłam sobie odpowiedzieć na to pytanie :).
A osadzenie akcji w Toruniu, w mieście które tak chciałabym zobaczyć sprawiło, że przepadłam. Przepadłam totalnie. I w ogóle nie przeszkadzało mi , że autor nie czuje środowiska które opisuje, przez co kreacje jego „patologii” są prześmiewcze…

Ervisha | 2010-10-25
Przeczytana: 25 października 2010

Książka niezbyt ciekawa. Nudziła mnie z stronę na stronę. Akcja jest nudna i niezbyt wciągająca. Odradzam.

gakuko | 2012-04-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Książki pana Klawittera mają to do siebie, że są dobrze napisane, mają interesującą fabułę, różnorodnych bohaterów i trzymającą w napięciu akcję. "Pechowy fart" nie jest wyjątkiem. Jednak muszę obniżyć ocenę za, moim zdaniem, złe zakończenie. Niedopowiadanie pewnych wątków może być korzystne dla lektury, ale tym razem czuję się, jakby ktoś wyłączył film w najbardziej interesującym momencie, tuż przed punktem kulminacyjnym.

magmalena | 2013-01-07
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Ciekawa, interesująca, wciągająca :)

Soul19 | 2012-06-21

Nieco psychologiczna