Nocny drapieżca

Midnight Predator
83-89351-10-2
wampiry, mrok, strach
Justyna

Główna bohaterka była kiedyś zwyczajną dziewczyną, teraz jednak zajmuje się przede wszystkim zabijaniem wampirów. To jest jedyne zajęcie, jakie chce wykonywać. Ostatnią misję powinna wypełnić szybko i sprawnie, ale w Królestwie Północy musi pojawić się jako niewolnica, ukrywająca swoje umiejętności.

LilCa | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Turquoise Draka była kiedyś zwykłą, szczęśliwą nastolatką.
Teraz jest łowczynią wampirów i to jedną z najleprzych. Dziewczyna pewnego dnia dostaje zlecenie wraz ze swoją rywalką Ravyn ma zabić wampirzyce Jeshicksen. Aby to zrobić musi dostać się do Królestwa Północy udając niewolnice. Zadanie wydaje się łatwe ale wszystko się zmienia kiedy Turquise dociera na miejsce i powracają bolesne wspomnienia.

Turquoise Draka jest pogromcą wampirów, prawie najlepszą z nich lecz by udowodnić swoją wartość musi zabić wampirzycę Jeshickah najgroźniejszą z całej rasy, dawnej przywódczyni królestwa Północy do którego zmierza wraz ze swoją rywalką o tytuł najlepszego łowcy. Lecz by dostać się do królestwa musi stać się niewolnicą i ukryć swoje zdolności. Lecz wspomnienia szybko dadzą o sobie znać a blizny tak dawno zadane jeszcze to ułatwią. Jaguar obecny przywódca królestwa jest zmiennym i wampirem, bezwzględnym treserem niewolnic i ktoś nie złamany nie łatwo się ukryje przed jego wprawnym okiem. Lecz kto zaczął tą grę.? ten kto zlecił zabicie wampirzycy może okazać się wcale nie takim nieznajomym. A jedyny dźwięk to świst bicza gdy przesuwa się po skórze...

Nudna, płaska, schematyczna - dodać coś jeszcze? A, tak, już wiem, co: przeczytałam w niecałą godzinę. Okładka sprawiła, ze zawyłam z bólu moich oczu (grafik musiał mieć solidnego kaca), a to, co znalazłam w środku... cóż.

Kolejna pozycja, lądująca na mało chlubnej pozycji: wstyd mi, ze to czytałam. Takiego chłamu i nadmiaru głupoty to ja od zmierzchu nie widziałam...

Alex | 2012-04-08

dawno, dawno temu...

gdy nie było jeszcze mody na wampiry...

książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Dobra pozycja dla nastoletnich czytelników. Lekka i przyjemna, niezbyt rozbudowana zarówno pod względem fabuły jak i postaci.

Niemniej, jak na dzieło nastoletniej autorki, całkiem dobra.

Należą się brawa za pomysł i lekkość pióra.

Curluska | 2015-01-23
Przeczytana: 18 marca 2011

W poszukiwaniu wrażeń po 1 książce tej autorki, znalazłam w domu "Nocnego Drapieżce". Na nowo odkryłam dlaczego tak bardzo zakochałam się w tych powieściach. Cudo.

bezetykiety | 2013-07-20
Przeczytana: 16 października 2011

Pomysł na książkę moim zdaniem bardzo dobry. Niestety wykonanie już nie. Uważam, że to "wina" młodego wieku autorki. Na prawdę, jak na czternastolatkę książka jest dobra. Czytałam ją dwukrotnie. Raz w podstawówce i teraz, kilka lat później. Pamiętam, że po pierwszym przeczytaniu uwielbiałam tę książkę. Uważałam, że ma swój klimat, mrok który mnie pochłaniał. Teraz już tego nie ma. Widzę coraz więcej wad. Myślę, że można wypożyczyć, ale nie warto kupować.

ola2998 | 2012-02-27
Przeczytana: 2012 rok

Książka nawet fajna. Cienka i lekko się ją czyta. Podobało mi sie to, że autorka przedstawiała wydarzenia sprzed lat w róznym czasie. Dziwić może, że napisała to nastolatka. Dośc ciekawa, ale nie fantastyczna.

świetna książka, godna polecenia. Czyta się lekko, przyjemnie, akcja zaczyna się od pierwszej strony.

Catallena | 2012-07-17
Przeczytana: 01 maja 2012
Lexi | 2017-05-21
Przeczytana: 2012 rok

Zważając na fakt, iż napisała to nastolatka, nie można wystawić innej oceny. Kreowany świat ma kilka dziur, które proszą się o zasklepienie, ale jest spójny i zwyczajnie ciekawy. Podobnie bohaterowie, chociaż przydałoby im się więcej koloru, budzą odpowiednio sympatię i wrogość.
Największym plusem jest w tym przypadku pomysł na fabułę. Jestem przekonana, że gdyby autorka poczekała z realizacją kilka lat, książka zostałaby bardziej doceniona.
Polecam wszystkim, którzy potrafią przymknąć oko na małe niedociągnięcia i docenić fakt, że nastoletnia dziewczyna napisała coś lepszego od niektórych dorosłych.